26 Ocak 2021

Ovacıklı, gazetemizi ziyaret etti

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Muammer Ovacıklı dün gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı ve yazı işleri Müdürümüz Aynur Kapdan ile bir süre sohbet eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Muammer Ovacıklı, tüm gazetecilerin günü kutlayarak iyi yayınlar diledi.

Pandemi süreci nedeniyle fazla bir etkinlik gerçekleştiremediklerini dile getiren Ovacıklı, Bir çok projenin çalışmasını yaptıklarını ve bunu biran evvel  hayata geçirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Öncelikle kültür binası konusunda bir çalışma yapmayı planladıklarını dile getiren Ovacıklı, “Bu restorasyon olabilir, yeni bir bina olabilir. Şuanda önceliğimiz modern bir kütüphane yapmak. Bunun için yer arayışı içindeyiz” dedi.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkçı’da Çankırı’nın bir meydanı olmadığını ve kültür müdürlüğünün yıkılması ile orada bir meydan oluşturulabileceğini dile getirmesi üzerine Ovacıklı, “Benim asıl düşüncem o yüzden binayı yıkmak. Anıt alanının da oraya taşınması ve törenlerin orada gerçekleştirilmesi.  Böylelikle trafik sıkışıklığı da yaşanmaz. Bunla ilgili çalışma ve istişarelimiz devam ediyor. Yer sorununu hallettiğimiz gün bu çalışmaya başlayacağız” dedi.

Çankırı’nın 3 önemli  objesinin de olduğunu aktaran Ovacıklı, “Tuz mağarası, Yıldıztepe ve termal” dedi

Tuz mağarasının Çankırı açısından çok önemli bir lokomotif olduğunu fakat bir türlü bundan yararlanılamadığını dile getiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kazım Kayıkçı, “Hak ettiği değeri bir türlü bulamadı.” Dedi.

Tuz mağarasının sadece Çankırı için değil bölge içinde büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Ovacıklı, burada çeşitli çalışmalar yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini, fakat tanıtımın çok önemli olduğunu vurguladı.

Turizmde tanıtım ve reklamın çok önemli olduğunu vurgulayan Ovacıklı, “İyi bir reklam ve tanıtım yapmak için öncelikle Tuz mağarası, Yıldıztepe ve termalde eksikliklerimizi gidermemiz gerekiyor” dedi.

BENZER HABER  Çelikten, "Sürekli göç veriyoruz"

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş