03 Ağustos 2020

Orta ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Çankırı’nın bir ilçesi daha doğal gaza kavuşuyor. Orta ilçesini doğal gazla buluşturacak hattın inşasına başlanması dolayısıyla tören düzenlendi.

İlçe merkezinde düzenlenen törene Kaymakam Bayram Yıldız, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Orta Kaymakamı Bayram Yıldız, ilçenin doğalgaza kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Vatandaşlarımızın yaşam standardını yükselteceğini bildiğimiz doğal gazın Orta’ya kavuşturulması ciddi manada tarihi dokuya sahip ilçemizin aynı zamanda modern yüzüne de katkı sunacaktır.” dedi.

Törende konuşan Milletvekili Salim Çivitcioğlu, ilçenin en önemli meselelerinden biri olan doğal gazın çalışması için bugün başlangıç yaptıklarını söyledi.

Vatandaşa verdikleri sözün yerine getirilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten Çivitcioğlu, “Ayasofya’nın ibadete açılışını bizler alkışlarken birileri alkışlamadı. Onlar her zamanki gibi laf üretir biz de hizmet yapmaya devam ederiz.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay da çalışmaların en kısa sürede bitirileceğini, bunun için belediye olarak bütün imkanları seferber edeceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi.

BENZER HABER  Çankırı Belediyesi Yaz Atölyeleri İçin Kayıt Tarihlerini Belirledi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş