03 Mart 2021

“Milli değerlerimizi yad etmek asli görevimizdir”

türkav5TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘İstiklal Marşını güzel okuma’ yarışmasının 9.’su gerçekleştirildi.
11 Mart 2020 Çarşamba günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışma sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yaklaşık 60 öğrencinin katıldığı ‘İstiklal Marşını güzel okuma’ yarışmasının açılış konuşmasını yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, “TÜRKAV olarak milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, onları hatırlatmak ve Çankırımızın güzide insanları ile birlikte yad etmek bizim asli gayemizdi” dedi.
İstiklal Marşını güzel okuma’ yarışmasının 9.’sunu gerçekleştirdiklerini aktaran Bölükbaşı, “Bir milletin doğuşunu müjdeleyen, bir millete sembol olmuş istiklal marşımızın kabulünün yıldönümünde Çankırı’mızın gençlerini aynı yarışmada bir araya getirmekten gurur duyuyoruz.
Amacımız çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, okullarımızı yarıştırmak değil, amacımız marşımızı genç beyinlerin severek öğrenmelerine yardımcı olmak, istiklal marşımızın Çankırı’mızın bir çok evinde okunmasına vesile olmaktır” dedi.
“Marşımızın şairi Mehmed Akif’i de şükranla ve saygıyla yad ediyoruz” diyen Bölükbaşı, “Bu gaye çerçevesinde her yıl yarışmamızdan önce yarışmacılarımızı başkentimize geziye götürüyor. Anıtkabir’i, Birinci Meclisi, İkinci Meclisi, İstiklal Marşımızın yazıldığı Taceddin Dergahını ziyaret ediyoruz” dedi.
Bölükbaşı’nın açılış konuşması sonrasında yarışmaya geçildi.
Gerçekleştirilen yarışma sonrasında;
Okulöncesi; Zeynep Deniz, Amine Şahin, Kemal Koray Değer, Bayram Esad Küçük, Nisa Kılıçaslan
İlkokul; Salah Hasan Salah Albadr, Defne Aydın, Zehra Astarlıoğlu
Ortaokul; Rümeysa Demirci, Miyase Elif Ceylan, Zeynep Ela Çubuk
Lise; Emir Gülburun, Sümeyya Gökçeoğlu, Dilan Yıldırım

BENZER HABER  Türk “Ramazan ayı paylaşmaktır”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş