08 Mart 2021

Korona tedbirleri çerçevesinde Vergi Haftası

32 Vergi Haftası ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de korona tedbirleri çerçevesinde kutlandı.

Kamuoyunda verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun sağlanması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanıyor

Bu kapsamda, 22 Şubat – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında kutlanmakta olan 32. “Vergi Haftası” kapsamında yapılacak etkinliklerin, Koronavirüs (COVİD-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutulmak suretiyle Çankırı Defterdarlığınca dün anıt alanına çelenk konuldu.

Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan, daire amirleri ve kısıtlı sayıda personel ile SMMM Odası Başkanı Hüseyin Yakar’ın katılımlarıyla Anıt alanında gerçekleştirilen programda ilk olarak anıt alanına çelenk konuldu ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan, ‘Vergi Haftası” münasebetiyle, Anıt alanında yapılan törende emekleri geçen tüm kurumlarımıza, değerli basın mensuplarına ve vergi ödevlerini tam ve eksiksiz olarak yerine getiren mükelleflerimize teşekkür ederek; vergi haftasının ilimize ve ülkemize faydalı olmasını temenni etti.

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında yapılacak olan diğer etkinlikler ise yıl içerisinde pandemi şartlarında değişiklik olması halinde Çankırı Defterdarlığınca tekrar değerlendirileceği belirtildi.

 

BENZER HABER  Engelliye duyarlılığımız bu kadar
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş