27 Ocak 2021

Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda Ziyaretçi Sayısı Her Yıl Artıyor…

yıldıztepe (21)Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda ziyaretçi sayısı her yıl artıyor.

Kastamonu ile Çankırı il sınırları içerisindeki, Türkiye’nin gözde kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda, ziyaretçi beklentilerini ön planda tutan, ziyaretçi memnuniyetini hedefleyen bir anlayışla Milli Park Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde her yıl milli parka gelen ziyaretçi sayısı artış gösteriyor. 2017’ de 241 bin 060, 2018’ de 370 bin 569 ziyaretçiyi ağırlayan milli parkın ziyaretçi sayısı 2019 yılında ise 652 bin 561 kişiye ulaştı.
2019 yılında Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünce uygulanan ziyaretçi memnuniyet anketleri ise ziyaretçi memnuniyetinin yüzde 86,60 olduğunu gösteriyor.

Türkiye’nin gözde kış turizm merkezleri arasında yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı, sahip olduğu biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynak değerleri ile Türkiye’nin önemli doğa koruma merkezleri arasında yer alıyor. Alan aynı zamanda 2016 yılında ilan edilen Kastamonu Çankırı Ilgaz Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi içerisinde kalan milli park, sahip olduğu doğal kaynak ve kış sporları kaynak değerleri ile yöre turizminin gelişmesine katkı sağlıyor, bölgesel kalkınma bakımından büyük önem taşıyor.

Ilgaz Dağı Milli Parkı, dört mevsim Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere Çankırı, Karabük, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya gibi pek çok ilden gelen kayak severlerin, günübirlik ziyaretçilerin tercih ettiği alanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

BENZER HABER  “Enkaz altında kalan hayaller bizim”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş