08 Mart 2021

Ilgaz Belediyesinden Vatandaşlara Kandil Simidi

Ilgaz Belediyesi İlçedeki vatandaşlara ve esnaflara kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi.

Üç ayların içinde Müslümanlar için kutsal olan önemli gecelerden ilki Regaip Kandili dolayısıyla bugün Ilgaz Belediyesi İtfaiye ve Garaj Amirliği ekipleri kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi.

Çarşı içerisinde vatandaşlara ve ilçedeki esnaflara dağıtımı yapılan kandil simidi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ilgazlı vatandaşlar başta olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk kandil münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, Üç Ayların başlangıcını müjdeleyen bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzuru içerisindeyiz.

Regaip gecesi; “Lütuf ve ihsanla dolu, kıymetli ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gecedir.” Müslümanların bu gecede en büyük arzusu Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmaktır. Bizler de bu gecede; ülkemizin bekası için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize dua edecek, kalbimizdeki merhamet ve şefkat duygularının farkına vararak, ülkemizin ve milletimizin birliğinin ve dirliğinin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz edecek, kalplerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat ile aydınlatabilmek için güzel bir fırsata dönüştüreceğiz inşallah.

Bu mübarek gecenin Ilgaz’ımıza, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket, sağlık ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyor, Ilgazlı hemşerilerimizin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.”

BENZER HABER  Vali Özcan, "Benim dahlim yok"
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş