10 Temmuz 2020

Hep birlikte Andımızı okudular

iyi1 (1) İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından Andımız’ın yeniden okutulması amacıyla basın açıklaması düzenlendi.
Karatekin Parkı’nda bir araya gelen partililer adına basın açıklamasını okuyan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Doğan, Andımız’ın ana sınıfından başlanarak en az 9’uncu sınıfa kadar okutulmasını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan talep ettiklerini söyledi.
“1933 yılından beri okutulan andımız ne yazık ki 80 yıl sonra 2013 yılında kaldırıldı” diyen Doğan, ” Bu durum çocuklarımızın doğru eğitimini, milli ve manevi değerlerimizi kazanmalarını engelleyen büyük bir hata olmuştur” dedi.
“Ne mutlu Türk’üm diyene ifadelerinin, öğretilerinin nesi yanlıştır? Kimleri ne rahatsız etmiştir ki kaldırıldı?” diyen Doğan, “Andımızın kaldırılması, ülkemizin düşmanlarını, bizi bölüp parçalamak isteyen emperyalistleri sevindirmiş Aziz Türk Milletini derinden üzmüştür. Binlerce yıldır her karışını şehit kanlarıyla sulayarak ve hala her gün şehit vermeye devam ederek vatan eylediğimiz bu aziz toprakları savunmak; büyüğüyle, küçüğüyle tüm milletimizi çok sevmek uğruna her türlü fedakarlığı yapmak ülküsü ve Türk Milleti olmaktan gurur duymayı öğreten bu And bu eğitim her çocuğumuza çok gereklidir” dedi.
Doğan açıklamasının devamında ise şunları dile getirdi: “Andımızdaki değerleri benimsemiş nesiller yetiştirilmeli; coğrafi, kültürel ve ekonomik açıdan dünyanın en zor en önemli ve en değerli coğrafyasında bulunan vatanımızı korumak için andımızdaki değerleri benimsemiş nesilleri yetiştirmek zorunluluktur. Andımızdaki Ne Mutlu Türk’üm diyene! ifadesi, her türlü etnik, dini ve mezhebi ayrımı reddeden milletimizin birleştirici, bütünleştirici ve en önemlisi ulus devlet olmamızı sağlayacak öğretidir. Unutulmamalıdır ki yaşadığımız bu zor coğrafyada var olabilmemiz için ilk ve vazgeçilmez şartı ulus devlet olabilmektir. Dünyanın pek çok ülkesinde eğitimde tüm çocuklara benzer öğretiler verilmekte, vatanseverliği özendiren antlar okunmaktadır. Pedagojik olarak andımızın gerekliliğini bu formasyonu almamış öğretmen Milli Eğitim Bakanımızın iyi ve doğru değerlendirilerek okullarımızda andımızın tüm çocuklarımıza okutulmasının sağlanmasını istiyoruz. Evlerimizde her gün çocuklarımızla birlikte andımızı okuyacağız bu değerleri onlara kazandıracağız. Ancak mutlaka okullarımızda da topluca okuyarak dostun düşmanın tüm dünyanın ne mutlu Türküm diyeniz duymasını istiyoruz. Aziz Türk Milleti andımızı okutanları da yasaklayanları da asla unutmayacaktır. Partiler seçim kazanabilir, iktidar olabilir ama önemli olan tarihe nasıl geçeceklerdir” dedi.
Konuşmanın ardından partililer hep birlikte Andımız’ı okudu.

BENZER HABER  İstiklal Yolu Gençlik Sempozyumu Gerçekleştirildi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş