08 Mart 2021

Güngör, “Yapraklı MYO’yu ilçemize istiyoruz”

Basın mensupları ile bir araya gelen Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, üniversite konusuna değinerek, “İilçemizde Yap­raklı MYO’muz var ama okul burada değil Çankırı’da. Biz Yapraklı MYO’yu ilçemize istiyoruz” dedi.

“Bizim ortak noktamız Yapraklı olsun” diyen Güngör, “Küçük ilçe­lerde siyaset yapıldığı sürece kaybeden her zaman memleket olur. Ben memlekete bir şeyler kaybetmek için söz vermedim.

58 bin 614 Yapraklılı hemşehrimiz var Türkiye genelinde ben bir şey ifade etmiyor olabilirim ama ülke genelindeki hemşehrilerimizi bir şekilde bir araya getirteceğiz memleket için bir şeyler yapaca­ğız. Milletvekilimiz Salim bey de Yapraklılı Çankırı Belediye Baş­kanımız İsmail Hakkı Esen de Yapraklılı. Ben tek başıma bir yere kadar gidebilirim ama tüm Yapraklılar birlik olarak, biz Yapraklılar olarak güçlüyüz. Ben inanıyorum ki birlik olursak yapamayacağı­mız şey yok buna inanıyorum.” dedi.

Üniversite konusuna da değinen Güngör, “Burada ilçemizde Yap­raklı MYO’muz var ama okul burada değil Çankırı’da. Biz Yapraklı MYO’yu ilçemize istiyoruz. 800 civarında öğrencisi var ama öğren­ciler Çankırı’da eğitim görüyor. Bunun için rektör hocamızla gö­rüştük yeni bina istediğini söyledi. Sıfır bina bizim için biraz zor. Diğer ilçelere gitti bazı okullar. Hocam da bir yerde haklı, Çankırı’da örneğin 500 öğrencisi varsa ilçede bu sayı düşüyor. Haklı. YİBO bi­namız var. Depreme dayanıksız olduğu söyleniyor ama ilkokul lise öğrencileri var orada nasıl dayanıksız?. Üniversiteyi kazandırmak için yine görüşmelerimize devam edeceğim” dedi.

Güngör, ayrıca, “İlçemizde, mahallelerimizde internet çekmeyen nokta kalmayacak. Tespitler yapıldı Nisan ayı içinde tüm bölgemiz­de telefon ve internette sıkıntı yaşanmayacak.

Bütçemizde ise 2019’da 1 milyon 672 bin lira gelirimiz olmuş. 2020’de 2 milyon 924 bin lira gelirimiz oldu ve 2021’de şu ana ka­dar 676 bin lira gelirimiz oldu. Giderimiz ise 2019’da 1 milyon 632 bin lira, 2020’de 2 milyon 787 bin lira, 2021 de şu ana kadar 778 bin lira giderimiz oldu. Şu an kasamızda 77 bin lira paramız var. İlçe esnaflarımıza da 65 bin lira borcumuz var.

BENZER HABER  Tıklım tıklım doldurdular

Hazım Dağlı tabiat parkıyla ilgili projemiz var. Milli Parklarla birlikte hazırlanmış 4 milyon liralık bir proje var. KUZKA’ya başvuru yapıldı bu proje ile ilgili. Projeyi biraz değiştirip tekrar bakan beye sunup bu yıl projesi hazırlanıp 2022’ye yapılması için çalışıyoruz. Bu yıl içinde milli parklar tarafından 100 bin tl bakım desteği aldık.

İsmail Hakkı Esen başkanımın Yapraklılı olması benim de elimi güçlendiriyor. Kendisiyle ortak proje yapmak istiyoruz Yapraklıları birleştirmek için.

Benden önceki belediye başkanlarımız da Yapraklılı, onlarda bura­lara bir çivi çakmıştır onlardan da Allah razı olsun.

Şimdiye kadarki yapılan projelerimize toplamda 4 milyon 405 bin lira para harcanmış bunun 3 milyon 978 bin lirası hibe. Benden önceki dönemlerde bu kadar hibe geliyormuydu bilmiyorum. Ama şunu yaşadım çok üzüldüm. Buraya asfalt atılırken bazı hemşeh­rilerimiz, sen atmadın Çankırı Belediyesi attı asfaltı dediler. Evet gururla onurla şerefle ve mutlulukla söylüyorum buradaki sıcak as­faltımızı Çankırı Belediye başkanı İsmail hakkı esen ve ekibi attı.

Ben belediye başkanlığı görevimden önce Çankırı Ülkü Ocakları başkanlığı yaptım ondan öncede sonrasında da şimdi de İsmail Hakkı Esen bana hep abilik yaptı. Seçim zamanı kendimi değil İs­mail Hakkı Esen başkanımı takip ettim. Çünkü Hakkı Esen başka­nımız kazanırsa bizimde biraz daha fazla hizmet alabileceğimizi biliyordum. İkimizin de aynı dönemde başkan olması güzel oldu. Bir sıkıntımızda bir telefon ediyoruz hemen yardımcı oluyor soru­numuzu çözüyor sağ olsun. Birlikte memleketlerimize daha nice hizmetlere imza atacağız inşallah” dedi.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş