27 Ocak 2021

En eğlenceli yarışmada hepsi 1. oldu

vafıl (8)Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından bu sene 2. Düzenlenen ‘Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışması’, 10 Şubat 2020 tarihinde Yunus AVM’de gerçekleştirildi.
Eldivan Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından gerçekleştirilen Engelsiz Lezzetler Waffle Yarışmasını Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar izledi.
Gerçekleştirilen yarışmanın açılış konuşmasını yapan Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hayrettin Karaoğlu, “Çankırı profesyonel aşçılar derneği olarak kurulduğumuz gün itibariyle yerli ürün yerli üretim yerli tohumculuk yerli üretime destek amacıyla çıktığımız bu yolda Çankırı’mız için üzerimize düşen ne varsa yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün burada küçük bedenlerde büyük yüreklere sahip kardeşlerimiz ile farkındalık yaratmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bu tür farkındalık çalışmaları ile özel gereksinimli kardeşlerimiz ile bir arada olmaya devam edeceğiz.
Etkinliğimizin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürü hasan Tahsin Yıldırım’a kahve şahane sahibi Emre Yılmaz’a katkılarından dolayı manav Ünal sahibi Ünal delil ve dostlar aş sahibi Bahattin Ünal’a katkılarınızdan dolayı siz değerli katılımcılara teşekkürü borç bilir hayırlı akşamlar dilerim” dedi
Gerçekleştirilen etkinlikle çocukların çok mutlu olduğunu aktaran Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, “Kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla zaman zaman etkinlikler yapıyoruz. Kurum bünyesinde yaptığımız etkinliklerle, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan etkinliklerde fark var. Çünkü stklarda bu işin halk ayağı olduğu için daha çok sosyalleşmesi noktasında ve bizim sakinlerimiz açısından çocuklarımız olabilir yaşlılarımız olabilir engellilerimiz olabilir bunlarda daha iç içe toplumsal hayata katılma noktasında bugünde Çankırı aşçılar derneği ile etkinlik yaptık. Kendilerinin bu etkinlikle ilgili teklifleri oldu Eldivan’da ki çocuklarımızla ilgili bir etkinlikte onları sosyal hayata topluma hazırlama amaçlı bir wafıl pasta yarışması oldu. Bundan sonra devamı da gelecek. Aşçılar derneği üyelerine hepsine teşekkür ediyoruz. Güzel bir etkinlik oldu
Burada amaç engellilere dikkatimizi çekmek farkındalık oluşturmak toplumla kaynaştırmalarını sağlamak kendi becerilerini geliştirme kendilerini güveni artırma halkla birlikte kaynaşma amaçlarımız var. İnşallah bundan sonra da bu engelli kardeşlerimizi zaman zaman bu tür ortamlar içinde buluşturur ve kaynaştırırız.
Onların mutluluklarını sizlerde gördünüz. İmkan verildiğinde bazı kazanımları nasıl elde ettiklerini de şahit olduk. Bundan sonra da daha güzel çalışmalarla birlikte olmak ümidiyle” dedi.

BENZER HABER  Çankırı'da çöp ev
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş