10 Temmuz 2020

Ekonomik sıkıntılar kutlamaları vurdu

ahilik (19)Tüm Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılar Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü kutlamalarını etkiledi. Her sene Belediye meydanında geniş kapsamlı yapılan Ahilik Haftası ve Yaran Kültürü kutlamaları bu sene sönük geçti.

Dün 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan milletvekili Salim Çivitçioğlu’da bu konuya dikkat çekerek,  “Ülkemizde geçen seneden itibaren manipülasyonlar neticesinde ekonomik sıkıntılar oldu esnaflarımız da daraldı. Esnaf odaları başkanımızda böyle bir program yapmayı uygun buldu. İnşallah gelecek sene ekonomimiz daha iyi olur ve etkinliğimiz daha güzel bir şekilde ahiliğin 33.sünü de kutlarız” dedi.

“Ekonomik anlamda sıkıntıları yavaş yavaş atlatıyoruz faizler giderek düşüyor” diyen Çivitcioğlu, “Devlet bankalarında faizler düştüğü gibi umarım özel bankalarda da düşer” dedi.

Çivitcioğlu son olarak ise, “Çankırı da esnaf kefaletimiz var. Esnaflarımızın sıra beklemeden 150 bin TL krediyi rahatlıkla alabilecek. Yüzde 8 faizle 3er aylık periyotlarla ödeme imkanı var. Kendisini geliştirecek vatandaşlara daha fazla hizmet sunabilmesi için esnaflarımızın bu imkanlardan yararlanmasını diliyorum.

 

BENZER HABER  Mevcut başkanlarla devam sinyali
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş