03 Ağustos 2020

Çivitcioğlu, “15 Temmuz Diriliş gününün dördüncü yıl dönümündeyiz”

Milletvekili Salim Çivitcioğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Çivitcioğlu açıklamasında şunları dile getirdi: “Milletin ve devletin varlığına kasteden teröristlerin inanca, fedakarlığa, dirayete, adanmışlığa çarparak paramparça olduğu günün yani 15 Temmuz Diriliş gününün dördüncü yıldönümündeyiz.

O gece ; yüzlerce şehit, binlerce gazi ve bir gecede çıplak ellerle tarihe el koyarak yıldızlaşan milyonlarca yürek, bir tek ay ve yıldızın istikbal ve istiklali için kendilerini siper ettikleri geceydi.

O gece ; Türkiye’nin 2000’li yılların başından beri ayağındaki prangaları tek tek çözmesini, kalkınmasını, istikrarını, küresel adaletsizliğe karşı mazlumdan yana ortaya koyduğu başkaldırısını hazmedemeyenlerin, eskiden olduğu gibi bu ülkeyi “millete rağmen” yönetebileceklerini zannedenlerin, kaybettikleri iktidarı geri alma hayaliyle son bir taarruza geçtiği bir geceydi.

O gece milletimizden gasbettikleri savaş uçaklarına, tanka, helikoptere güvenen korkakların yüzüne bir tokat olup inmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla halkımız meydanları doldurmuş, iradesini kırmak için sıkılan kurşunlara, atılan bombalara bedenini siper etmiştir.

15 Temmuz milletimizin, Lideriyle birlikte, bağımsızlık için, vatan için, onuru ve şerefi için canını ortaya koyarak yazdığı bu toprakların en değerli destanlarından, bağımsızlık deyince akla gelen sembollerden biridir. Şaşkınlığı, hüznü ve zaferi bir gecede, millet olarak birbirimize kenetlenerek yaşadığımız zamanın adıdır.

Ne o gece milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. O gece ölümü öldüren, korkuyu korkutan bu milletin neferi olmak bizim en büyük gurur nişanımızdır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyorum. Bu yolda aldıkları yaraları bir ‘İstiklal Madalyası’ gibi şerefle taşıyan gazilerimizi saygı ve şükranla selamlıyorum”

BENZER HABER  Tarihi Konağa Estetik Düzenleme
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş