18 Eylül 2020

Çıbık, “Dünyanın en önemli problemlerinden biri su kıtlığı”

İl Genel Meclisi Ağustos ayı birleşimlerinin 3.’sü dün gerçekleştirildi. Meclis başkanı Mutafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşimde tek gündem maddesi ele alındı.

Dün gerçekleştirilen birleşimde İlimiz Köylerinin içmesuyu ihtiyacını karşılamak amacı ile yapılan köy içme suyu tesislerinin işletilmesi, bakım ve onarımı ile ilgili hüküm ve koşulları belirleyen Köy içmesuyu tesisleri işletme, bakım ve onarım yönetmeliği konusunda inceleme yapmak üzere komisyonlara havale edilen gündem maddesi; yönetmeliğin en iyi şekilde düzenlenmesi için, diğer illerdeki uygulanan yönetmeliklerinde incelenmesi amacıyla  Eylül ayına ertelendi.

Dünyanın en önemli problemlerinden birinin su kıtlığı  olduğunu, temiz su kaynaklarının korunmasının çok önemli olduğunu ve bu konuda şimdiden gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurgulayan Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, “Bizim grup içme sularımız var. Bu sularımızda müstecir marifetiyle belli bir yönetmelik kapsamında bu işler sürdürülüyor. Ama bireysel olarak kullanan köylerimizde özellikle yaz aylarında nüfus artmasıyla su kullanımın biraz daha kontrol altına alınması maksadıyla talep edilen bu yönetmeliği düzenlememiz gerektiği aşikar olduğu gözüküyor. 2021 yılında yönetmeliği muhtarlarımıza da anlatarak süreci hep birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Çıbık’ın konuşmasının ardından gündem maddesi incelenmek üzere Eylül ayına ertelendi.

BENZER HABER  Milletvekili İdris Şahin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş