“Bu yola iyi niyetlerle çıktık”

8 Kasım 2020 Pazar günü yapılan MHP 13. Olağan genel Kurulda İl Başkanlığı’na seçilen Ahmet Kurt seçim kurulundan mazbatasını alarak görevi Hasan Çakır’dan devraldı.

MHP İl Başkanlığı’nda yapılan devir-teslim törenine İl Başkanı Ahmet Kurt, eski İl Başkanı Hasan Çakır,   Merkez İlçe Başkanı Mahmut Doğar ile il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşan Çakır, birlik ve beraberlik içerisinde il ve 3 ilçe belediyesi ile il genel meclisi üyelikleri kazandıklarını belirterek  “38 bin kilometre yol kat ettik. Tüm köylülerimizi gezdik. Şu anda Mahalleleri ile birlikte 372 köyümüz var. Bunların gezilmesi buradaki vatandaşların sorunlarının dinlenilmesi ve bu çalışmaların yapılması bizden sonraki başkan üzerine düşen görevlerden bir tanesi” dedi.

“Hepinizden Allah razı olsun. Görevimizi iyisiyle kötüsüyle yaptık. Sizlerden şu anda helallik istiyoruz” diyen Çakır, yeni başkan Ahmet Kurt’a başarılar diledi.

İl Başkanı Ahmet Kurt ise Çakır’a bugüne kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ederken “İnşallah Allah bizi utandırmasın. Niyetimiz halis-muhlistir” dedi.

Kurt, bundan sonrada Çakır’ı yanlarında görmek istediklerinin altını “Yaptığı hizmetler büyük hizmetlerdir.  Çankırı il belediyesinin kazanılması büyük bir hizmettir. Yönetim kurulumuzda beraber en iyi şekilde davamızı temsil etmeye, daha yukarılara taşımaya çalışacağız. Bu yola iyi niyetlerle çıktık. Allah doğru yoldan ayırmasın” diye konuştu.