23 Ekim 2020

“Azerbaycan Yalnız Değildir”

“Dünyada Türk düşmanlığı moda oldu“ diyen Şehit Ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, “Gönlümüz ve dualarımız Azerbaycan’ın yanındadır” dedi.
Teke, “Ermenistan’da da Yunanistan gibi, açıktan ve el altından başta Rusya, ABD, Avrupa, Arap dünyasının çoğunluğu; PKK, PYD, ne kadar Türk ve İslam düşmanı varsa top yekûn hepsi orada. Yeter ki Türk ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanlığı olsun. Son zamanlarda Dünyada Türk düşmanlığı moda oldu. Değişik ittifaklar altında toplanmışlardır.

İçimizdeki vatan hainleri ve onların sevicileri ve destekçileri ayrı bir sıkıntıdır. Sahneyi hiç boş bırakmıyorlar. PKK ve destekçilerine yapılan operasyonlardan çok rahatsız olmaktadırlar. Ses terör sevicileri ve destekçilerinden gelmektedir. Sözde insan hakkını savunuyorlar. Şehitlerimizin, gazilerimizin ve ailelerimizin hiç mi hakkı yoktur.

Tek millet 2 devlet diyen Azerbaycan devlet idarecileri ve milletinin bu söylemleri ile Türk düşmanlarını çok rahatsız etmiştir. Azerbaycan her zaman bizim yanımız da açıktan yer almıştır. Bu nedenle de herkesi çok rahatsız etmiştir. Neredeyse tüm dünya Türkiye ve Azerbaycan’a tüm güçleri saldırmaktadır. Ege’de Yunanistan üzerinden, Kafkasya’da da Ermenistan üzerinden Azerbaycan ve Türkiye saldırmaktadırlar.

İnşallah, Azerbaycan Devleti, Ordusu ve Türk kardeşlerimiz ile birlikte gerekli cevapları vereceklerdir.

Ermenistan’ın, Azerbaycan topraklarına, sivil, yaşlı, kadın, çocuk demeden yapmış olduğu saldırıyı şiddet ve nefret ile kınıyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Onların acılarını paylaşıyoruz. Acılarını, acımız olarak kabul ediyoruz.

Ermenistan, işgal etmiş oldukları Karabağ topraklarında ve geçmişten bugüne kadar katletmiş oldukları masumların sivillerin kanlarında boğulacakları günler yakındır, inşallah.

Gönlümüz ve dualarımız onların yanındadır. Başarıları için dua ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun”

BENZER HABER  Basın Lansmanı yapıldı
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş