03 Aralık 2020

Ayaz, “Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim”

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı Vali Abdullah Ayaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantı sonrasında konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Vali Ayaz, salgınla ilgili durumun hassasiyetini koruduğunu ifade etti.

Kış aylarından önce vaka sayısının düşürülmesi gerektiğinin altını çizen Ayaz, “Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim, küçük ihmaller bizlere büyük bedeller ödetmeye devam ediyor. Yaptığımız analizler, aile içi bulaşın çok yoğun olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu durum 65 yaş üstü vaka sayımızı da artırıyor. Maalesef genç aile bireyleri 65 yaş üstü büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor. Lütfen tedbirlere uyarak sosyalleşelim, ev ziyaretlerini erteleyelim.” ifadelerini kullandı.

Havaların soğumasıyla kapalı alanların kullanımının hastalık riskini artırdığını vurgulayan Ayaz, “Kapalı ortamlarda bir araya geldiğimizde çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek ancak salgınla mücadelenin kilit noktası sizlerin tedbirlere uyması. Koronavirüs sinsi bir hastalık ve tedbirsiz olarak bir araya geldiğimizde hızla yayılıyor. Lütfen kendimiz ve karşımızdakinin hasta olabileceği ihtimalini gözeterek hareket edelim. Tedbiri elden bırakmayalım. Sağlıklı günlere el birliğiyle kavuşacağız.”

BENZER HABER  Beyaz bayrak sahiplerini buldu
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş