10 Temmuz 2020

Amaç: Çevre sağlığı bilincini artırmak

Çevre Sağlığı Derneği Çankırı’da da kuruldu. Derneğin Başkanlığı’na Sema Coşkun Getirildi. Yeni görevine başlayan Çevre Sağlığı Derneği Çankırı İl Başkanı Sema Coşkun, ” Temiz ve yaşanılabilir bir çevre ve toplum sağlığı için dernek olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

Coşkun konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında ise şunları belirtti: “05 Temmuz 2013 tarihinde Çevre Sağlığı Derneği Genel Merkezi tarafından İl Başkanı olarak görevlendirildim. Derneğimizin amacı çevre sağlığı hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli bir şekilde sunulmasına katkı sağlamak, meslektaşlarımızın ortak hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde çevre sağlığı hizmetlerini yürüten personel arasında birlik ve beraberliği tesis etmektir. Bu amaçla ilk toplantıyı önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Meslektaşlarımızın ve çevre sağlığı hizmetlerini yürüten tüm çalışanların desteğini bekliyoruz. Temiz ve yaşanılabilir bir çevre ve toplum sağlığı için dernek olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız.

Öte yandan, çevre sorunlarına duyarlı bir kitle oluşturmayı, çevre sağlığı konusunda halkı bilinçlendirmeyi, kurumlarla işbirliği halinde meslektaşlarımızın ve sektörün sorunlarını asgariye indirmeyi hedefliyoruz. Derneğimize fiil ehliyetine sahip Sağlık Meslek Lisesi ve Yüksekokullarda öğrenim görmekte olan öğrenciler ve mezun olanlar, Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Belediyeler ve özel sektörde çevre ve çevre sağlığı hizmetlerini yürüten bilumum çalışanlar ve emekliler üye olabilmektedirler. Çevre Sağlığı Derneği demokratik, mesleki ve sosyal yönlü, ortak hak ve menfaate dayalı, vesayeti dışlayan bir vizyona sahip gönüllü bir sivil toplum kuruluşudur. Başta çevre sağlığı hizmetlerinde görev yapan tüm meslek mensuplarının ve çevre sağlığına duyarlı halkımızın derneğe  üye olmalarını arzu etmekteyiz.

 

BENZER HABER  Lastik fabrikasından örnek davranış

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş