21 Eylül 2020

AFAD-112 Acil Çağrı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Vali Abdullah Ayaz, ilimizdeki kurumları ziyaret ederek, incelemelere devam ediyor. Göreve başladığı günden bu yana bir çok kurum ve kuruluştan brifing alan Vali Ayaz, son olarak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

AFAD ve 112’nin yeni binasına giden Vali Abdullah Ayaz’ı burada Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Hilmi Bayram ve diğer yetkililer karşıladı. Kurum yöneticileriyle bir toplantı gerçekleştiren Vali Ayaz, AFAD ve 112’nin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi aldı. AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik, kadro ve personel durumu, fiziksel yapı, araç-makine parkı, teçhizat, pandemi sürecinde yapılan çalışmalar, eğitim ve tatbikatlar, afet konutları, arama kurtarma ve sivil savunma işleri ile diğer çeşitli işler hakkında ayrıntılı bilgi alan Vali Abdullah Ayaz’a bilgi verdi.

Vali Ayaz, kurum personellerinin hizmet verdiği odaları ve çağrı merkezini tek tek gezerek inceleyip AFAD’ın arama kurtarma ve acil durumlarda kullanılan araç ve teçhizatları hakkında bilgi aldıktan sonra kurumdan ayrıldı.

BENZER HABER  TÜRKAV helva ikram etti
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş