08 Mart 2021

20 öğrenciye başarı ve taltif ödülü takdim edilecek

Dr. M. Ekrem Dımbıloğlu Çankırı Şehri Öğrencilerine Ve Fakirlere Yardım Vakfı , 2019-2020 yılında, ilimizde, Lise ve dengi okul birincileri ile, tıp fakültesini kazanan öğrencilerin, başarı ve taltif ödüllerini vermek üzere , hazırlıklarını tamamladı.

1998 yılından beri, her yıl başarılı öğrencilere ödüllerini takdim eden Dr. M. Ekrem Dımbıloğlu Vakfı, çalışmalarını sürdüyor.

Dr. M. Ekrem Dımbıloğlu Vakfının Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ve Üyelerinden edinilen bilgiye göre, önümüzdeki  hafta içerisinde , 20 öğrenciye başarı ve taltif ödülü takdim edilecek.  Bu konuda kamuoyunu bilgilendiren Vakfın Yeni Başkanı Cemil Çelik ,şu açıklamalarda bulundu.

        “Vakfın Yeni Yönetim kurulu olarak , bizler 15 Kasım 2020 tarihi itibariyle , bu Vakfın yönetimini devir aldık. Pandemi sürecinde, yaşanan sıkıntılar nedeniyle, başarılı öğrencilerin ödülleri takdim edilmesi biraz gecikti. Bizler bu olumsuz şartlara rağmen , mütevazi fakat anlamlı bir ortamda , bu öğrencilerimizin bir an evvel vermeyi uygun gördük. Gönlümüz isterdi ki, bu ödüller bir salon toplantısıyla, öğrencilerimizin velilerinin ve bu vakfa ilgi duyan vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşmiş olsun. Her şeyde bir hikmet ve hayır vardır prensibiyle, bu ödülleri öğrencilerimize farklı bir yöntemle vermeyi kararlaştırdık.

     Sn Belediye Başkanı, Sn İl Milli Eğitim Müdürü ve Çankırı Lisesi Sn Müdürü, vakfımızın Danışma Kurulunun doğal üyeleridir.  Ödüllerin başarılı öğrencilerimize ,  yapacağımız ziyaretlerle ,makamlarında, bizatihi kendi elleriyle öğrencilerimize takdim edilmesinin, daha uygun düşeceğini kararlaştırdık.

İlk ziyaretimizi de Sn Çankırı Valimizden başlatacağız. Ödül Haftamızın, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi

BENZER HABER  Bölgemizde yoksul sayısı ise 78 binden 91 bine yükseldi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş