20 Ocak 2021

“15 Temmuz’u unutmayacağız unutturmayacağız”

Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde dün saat 13:30’da 15 Temmuz fotoğrafları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Taşlescit’te 15 Temmuz fotoğrafları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Vali Abdullah Ayaz, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK ve siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşların katıldığı programda, 15 Temmuz hain darbe girişiminde çekilen fotoğraflar sergilendi.

Vali Abdullah Ayaz ve beraberindekiler sergideki fotoğrafları gezerek o günlerin tekrar yaşanmaması temennisinde bulundular.

Günün önemi nedeniyle gazetecilere bir açıklama yapan Vali Abdullah Ayaz, “Malumunuz çok önemli bir gün kapsamındaki etkinlikler için buradayız. 15 Temmuz’u muhakkak ki ne unutmayacağız unutturmayacağız. Özellikle Ankara’da olmadığı için bu olayın sıcaklığını tam olarak yaşayamamış tüm arkadaşlarımıza bunu en iyi aksi ettirdiği için Anadolu Ajansına da ben teşekkür ediyorum. Sizlerin huzurunda bir kez daha şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi minnetle,  şükranla anıyorum, uzun ömürler diliyorum ben kendilerine. Bu ve benzeri etkinliklerle İnşallah 15 temmuz ihanetini bizden sonraki nesillere de en iyi şekilde aktarma gayretinde olacağız.  Emeği geçen tüm arkadaşlara üniversitemize, rektör hocamıza ve güzel sanatlar fakültemize teşekkür ediyorum.” dedi.

“Gerçekten 15 Temmuz’u yeniden yaşıyoruz” diyen ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Anadolu Ajansına o günleri gelecek kuşaklara aktaracak fotoğraflar çektiği için teşekkür etti.

Rektör Ayrancı, “Selçuklulardan Osmanlılardan geçip bize gelen bu Taş mescit darülhadis okulumuzda da böyle bir imkanım bize verilmesinde de çok etkileyici oldu. Hem tarihi ortam hem sayın valimiz hem milletvekillerimiz devlet büyüklerimiz hepsi bir arada sonsuz bir heyecan içerisindeyiz. Hiç kimse unutmasın bu milleti kimseye teslim etmeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar hayatımızı ve feda ederek burayı savunacağız. Basınıyla hocası ile askeri ile hepsi ile yani inanılmaz sahneler gördük biz Ankara’da bu sahneleri de yeniden gerçekleştirmekten de hiçbir şekilde tereddüt etmeyeceğimizi dünya alemin bilmesinde yarar var” dedi.

BENZER HABER  Kaba doğum hızının en düşük olduğu 18. il olduk
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş