28 Ocak 2021

Üniversiteli öğrencilere Çankırı’yı tanıtmak amacıyla yapılan gezi Tarihi Çamaşırhanede yapılan kahvaltı ile başladı.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ile dolup taşan Tarihi Çamaşırhanedeki kahvaltıya Başkan Dinç katıldı. Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dinç “Ben yaptıklarımla övünmeyi seven bir belediye Başkanı değilim. Ama şunları söylemeden geçemeyeceğim. Biz 2004’te geldiğimizde Çankırı mezbelelikti.

İlk önce otogardan başlayalım.  Biz 2004’te geldiğimizde köy otogarı gibi bir otogar vardı, ama bugün çok modern bir otogarımız var ve sizlere çok iyi hizmetler sunuyorlar.

Şehir içinde gezilecek yer yoktu. Bugün çok modern bir AVM’miz var. Biz Çankırı belediyesi olarak öğrencilerin eğitim hayatları boyunca  yanında olmaya çalışıyoruz. Eğitim yatırımlarında yıllarca yapılmayan yatırımlar yapıldı.

Ben üniversite okuduğum yıllarda çok sıkıntılar çektim. Benim çektiğim sıkıntıları sizlerin çekmesini istemem ama şehrimiz Üniversiteye hazır bir şehir değil bunun için illaki sıkıntılarınız olacak, oluşan bu sıkıntılarınızda Çankırı Belediyesi sizlerin yanında.

Bu güzel hafta sonunda sizlerle beraber olmak bana mutluluk veriyor. Başka zamanlarda yine sizlerle programlarda bulunmak isterim. Bugün Çankırı’yı gezeceksiniz Çankırı’yı daha iyi tanıma imkanı bulacaksınız.” dedi.

Başkan Dinç öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kitap kumbaraları çok iyi bir çalışma, geri dönüşüm yapılıyor mu?

Başkan Dinç “Kitap kumbaraları TDED’in projesi. TDED Çankırı temsilcisi benim eşim bu projeyi yaptılar biz de destek verdik. Şehrin üç noktasında bu kumbaralardan var. Birisi Belediye önünde, diğeri Hükümet Konağı önünde bir diğeri ise AVM’nin içinde. Geri dönüşüm konusunda yıpranmış kitaplar ile ilgili bir çalışma yapılabilir.” dedi.

Belediye otobüsleri hakkında soruları yanıtlayan Başkan Dinç “Belediye otobüsleri sorun olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz.” diyerek, otobüsle ilgilenen müdürün telefon numarasını öğrencilere dağıttı “İstediğiniz zaman beni ve müdürümüzü arayabilirsiniz.” dedi.

BENZER HABER  Filiz, "Çankırı’da alt yapı yok"

Öğrencilerin kendisine soru yöneltmesinin çok güzel olduğunu belirten Başkan Dinç “Hepiniz çok güzel konuşuyorsunuz, ve kendinizi çok iyi ifade ediyorsunuz. Bana soru sormanız beni mutlu ediyor. Çünkü  bana soru yönelten öğrenci şehirle ilgileniyor demektir.” dedi.

Yapılan kahvaltının ardından öğrenciler Çankırı’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş