“Revize imar planına müdahalemiz yok”

Belediye Başkan Yardımcısı planın uzmanlarca hazırlandığını söyledi

Belediye Başkan Vekili Mithat Kılıç, “Revize edilen imar planı İller Bankası tarafından yaptırıldı” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı’nın imar planı hakkında yaptığı basın açıklamasına değinen Kılıç, “Mevcut imar planının revizyonu için İller Bankasına yapmış olduğumuz müracaat üzerine İller Bankası ücretsiz olarak planımızı revize etmek için ihale gerçekleştirmiştir. İhaleyi alan yüklenici firma yaklaşık iki yıldır sürdürdüğü çalışmayı tamamlamış ve İller Bankası’nın teknik elemanlarınca kabulü yapıldıktan sonra revize planı Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Prosedür gereği İmar Planı Belediye Meclisimize sunulmuş ve 03.11.2011 tarih ve 221 Sayılı meclis kararı ile onaylanmıştır. Yine mevzuat gereği Belediyemiz giriş katında ve Belediyemiz internet sitesinde imar planı ilan edilerek 17 Aralık 2011 tarihine kadar halkımızın görmesi sağlanmıştır” dedi.

KILIÇ’TAN GARİP ELEŞTİRİ

Kılıç açıklamasının devamında MHP İl Başkanını “Emekli Bankacı”, MHP Meclis Grup Başkanı Hamdi Yorulmaz’ı da “Ziraatten Emekli Memur” diye eleştirdi. Kılıç, şunları söyledi:

“Şehir İmar Planı Revizyonu şehir plancıları ve teknik elemanlarca hazırlanmıştır. Emekli bankacı, yada ziraatte çalışıp emekli olmuş bir memur tarafından değil. Tamamen uzman ekiplerce hazırlanmıştır. Belediyemizin planın değişimi esnasında herhangi bir dahli söz konusu değildir. İmar planları hazırlanırken insanlarımızın mağduriyete düşmemeleri için azami özenin gösterildiği planı hazırlayan müellif tarafından ifade edilmiştir.

Bu manada MHP İl Başkanı ve MHP’li meclis üyelerince basına yapılan açıklamalar her zaman olduğu gibi insanlarımızın kafasını karıştırmaya yöneliktir. Elbette vatandaşlarımızın arsaları veya mülkleri ile ilgili revize planı inceleme ve itiraz etme hakları vardır. Nitekim birçok vatandaşımız itiraz dilekçesi vermiştir. İmar Komisyonumuz bu itirazları değerlendirmek ve yasal süreç işlemektedir. Amacımız Çankırı’nın 2040 yılına kadar yaklaşık 125 bin nüfusun ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenen imar planını başarıyla uygulamaktır”