26 Ocak 2021

KOSGEB desteği ile Çankırı sabunu üretime başladı

Girişimci Gazi Demir, uzun zamandır hayalini kurduğu iş yerini KOSGEB desteği ile açmayı başardı. Kendi tasarımı olan sabunları Çankırı’mızın meşhur kaya tuzu, kızılcık, kiraz, kavun aromalı yapıp Türkiye’ye pazarlayacağını söyleyen Gazi Demir; “Bütün Türkiye Çankırı tuzunu biliyor şimdi de Çankırı sabununu öğrenecek, bizlere böyle bir imkân sağlayıp Çankırı ismini duyurmak adına desteklerini esirgemeyen Çankırı KOSGEB il müdürlüğü çalışanlarına ve il müdürümüz Cengiz Uğur beye teşekkür ediyorum“ dedi.

Gazetecilere açıklamada bulunan KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur ise “Göreve geldiğimizden bu yana KOSGEB olarak yüzlerce işletmemizi destekledik. Gazi beyde bu girişimcilerden sadece bir tanesi.

Hepimiz biliyoruz ki Girişimcilik Türk insanının kanında, ruhunda var. Hemen herkes bir gün kendi işini kurmayı, kendi kendisinin patronu olmayı hayal ediyor.

Bana çıkmaz diye düşünmeyin, bizim projemiz onaylanmaz diye hiçbir girişimcimiz düşünmesin. Bir fikri olan ve kriterleri sağlayan herkese KOSGEB olarak destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.

Bu duruma en iyi örnek bugün faaliyete başlayan bu işletmemiz.

Gazi Demir bize ilk başvurduğunda“ Ben Çankırı için Çankırı’nın ismini duyurmak adına bir şey yapmak istiyorum ve Çankırı sabunu yapacağım“ dedi. Bizde kendisine yardımcı olduk ve tesisin kurulmasını sağladık.

Girişimcimiz KOSGEB desteklerinden ileri girişimcilik destek programından yararlandı. Bu destek programımızda girişimciler bizden 300 bin liraya kadar destek alabiliyor.“ dedi

BENZER HABER  Çankırı Belediyesi Tuz Mağarası Fizibilite Raporuna Hibe Desteği Aldı
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş