18 Eylül 2020

ÇATSO Pandemi Sürecinde Çalışmalarına Hız Kesmedi

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü salgını ülkemizde de büyük yankı uyandırmış ve hayatın tüm alanlarını etkiledi. Özellikle Ticaret ve Sanayi’de olumsuz sonuçlar doğuran Pandemi de Çankırı’daki reel sektörde etkilendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre 2019 Yılı Temmuz ayında Çankırı’nın ihracat değeri 157.852,91 Milyon $ iken, 2020 Temmuz ayında 134.583,34 Milyon $ olarak kayıtlara geçmiş ve %14,74 oranında bir azalma meydana geldi.

Pandemi sürecinde Çankırı’da çalışmalarını hız kesmeden devam ettidiklerini dile getiren Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, “Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası olarak uzun yıllardır yürütmüş olduğumuz kalite ve akreditasyon süreçleri kapsamında vizyon ve misyonumuz, üyelerimize Reel Fayda sağlayacak faaliyetlerde bulunmak olarak belirlenmiştir. Özellikle Pandemi sürecinde Çankırı TSO olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmiş ve halen devam etmekteyiz. Bu süreçte T.C. Çankırı Valiliğince alınmış olan kararları bizlere tebliğ edildiği anda zaman ve yer fark etmeksizin en hızlı şekilde üyelerimize ulaştırmak adına tüm gayretimizi gösterdik.

TOBB’un öncülüğünde geçtiğimiz yıllarda 6 kez hayata geçirilen TOBB Nefes Kredisi Projesinin tekrar hayata geçmesi için ilgili girişimlerimizi yaparak, yaşadığımız üzücü Pandemi sürecinde Üyelerimize bir nefes olması amacıyla Nefes Kredisinin tekrardan hayata geçirilmesinde katkıda bulunduk. TOBB ve 365 oda/borsanın finansal kaynaklarının birleştirilmesi ile meydana getirilen Nefes Kredisi Projesinde Çankırı TSO olarak finansal kaynaklarımızı kullanmaktan çekinmedik” dedi.

100 bin maske dağıttıklarını aktaran Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası, “Bu süreçte Sosyal Mesafe ve Maske kullanımının üst düzeyde olması gerektiği bilinci ile hareket ederek, Paydaşlarımıza ve büyük/küçük tüm üyelerimize odamız imkanları ile yaptırılan toplamda 100 bin  adet maskeyi Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin Çelikten ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz öncülüğünde dağıtımını gerçekleştirdik.

BENZER HABER  KOBİ’lere 1 milyon TL’ye kadar destek verilecek

Normalleşme sürecinin başlaması ile hareketlenen reel sektörün alması gereken tedbirleri her zaman üyelerimize hatırlatarak çalışmalarımızı titizlik ile yürütmeye devam ettik. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması olan “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ’ni odamız imkanları ile bastırarak üyelerimize tebliğ ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Halen devam eden Covid-19 sürecinde Üyelerimize karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirerek, Kanuni Yükümlülüklerimize ek olarak, vizyon ve misyonumuz gereği Üyelerimize reel fayda sağlayacak faaliyetlerimizi devam ettirmek için çalışmalarımız devam edecektir” dedi

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş