10 Temmuz 2020

Yaz Kur’an kursları Diyanet TV’den verilecek

Bu yıl Yaz kur-an kursları diyanet-tv den verilecek. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile mücadele ve salgının muhtemel etkilerinin azaltılması için 2020 yılı yaz Kur’an kurslarında eğitimler uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Yaz Kur’an kursu eğitim programları Diyanet TV ekranlarında 29.06.2020 tarihinde başlayacak ve 6 hafta boyunca devam edecek. Eğitimler, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum”, Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Kur’an Okuyorum”, itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” adları altında üç farklı programdan oluşacak.

Diyanet TV üzerinden yayınlanacak olan dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler Diyanet TV YouTube kanalı vasıtasıyla ilgili eğitim videolarına erişebilecekler.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş, “Değerli Velilerimiz, Çocuklarımız Allah’ın bize   en kıymetli hediyesidir, emanetidir. Yavrularımıza Allahımızın emirlerini, Sevgili peygamberimizin güzel ahlakını, hayatını öğretmemiz çok önemlidir. Biz yavrularımızı güzel terbiye etmezsek dini ve ahlaki bakımından doğru ve faydalı bilgileri doğru kaynaklardan vermezsek, bu ihtiyaçlarını sahih olmayan başka yerlerden alacaklardır. Bu durumda yavrularımızın temiz kalpleri yanlış bilgilerle kirletilmiş olacaktır. Bundan dolayı devletimizin resmi cami görevlileri ve kurs öğreticilerimiz rehberliğinde din eğitimi alınması zaruri bir durumdur. Ayrıca Diyanet işleri. Başkanlığımızın çocuklar ve gençler için hazırladığı  yayınlarımızı alıp evlatlarımıza buluşturmak büyük önem arz etmektedir. Malum olduğu üzere camilerimizde  açtığımız Yaz kursları, pandemi sebebiyle bu yıl Diyanet tv aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz Diyanet resmi web sitemize girerek kayıt olabilecekler. Müftülüğümüze gelerek ilgili kurs kitaplarını alarak eğitime Diyanet tv yi izleyerek katılabilecektir. Bu vesileyle Başkanlığımızca hazırlanan bu güzel programın hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın ,gençlerimizin katılması için siz değerli velilerimizin gereken önemi vermenizi istirham ediyor, tüm Çankırılı kardeşlerimize Rabbimden sağlık ve afiyetler niyaz ediyorum” dedi

BENZER HABER  Çocuk Akademisi Minik Kâşifler Yetiştirecek
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş