21 Ekim 2020

Vali Ayaz, okul ve kurum müdürlerini uyardı

21 Eylül tarihi itibariyle Okulöncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlamıştı. 12 Ekim tarihi ile anaokulları, İlkokullarda 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflar, Ortaokullarda 8’inci sınıflar, hazırlık sınıfları ile liselerde 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacaklar.

 

Vali Abdullah Ayaz okullarımızda yürütülen yüz yüze eğitim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar için telekonferans yöntemi ile eğitim camiası ile toplantı yaptı.

Vali  Ayaz başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına; Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ile Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamları, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Müdürleri ve İl/İlçe Okul Müdürleri katıldı.

İlimizde salgın sürecinin seyri hakkında bilgiler veren Vali Ayaz, okul müdürlerine seslendi. Vali Ayaz, sürecin iyi yönetilmesini, okul müdürlerinin okul durumu hakkında amirleri ile sürekli iletişimde olmaları gerektiğinin üzerinde durdu. Velilerin ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesinin önemine değinen Vali Ayaz, Bakanlığın yayımladığı Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna uygun hareket edilmesi gerektiği konusunda okul ve kurum müdürlerini uyardı. Gerekli tedbirlerin titizlik ile alındığını alınmaya devam edileceğini belirten Vali Ayaz, ilçelerde görev yapan Kaymakamların ve İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlerin okulları sık sık ziyaret edeceklerini ifade etti. İl olarak ajandanın bir numaralı konusunun sağlık olduğunu belirten Vali Ayaz, okullarımızda hijyen ile ilgili tedbirlerin çok sıkı takip edileceğini, tedbirler konusunda güzel örneklerin çoğalmasını ümit ettiğini dile getirdi. Vali Ayaz, okulların bütün ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda kapılarının her zaman eğitim ailesine açık olduğunu belirtti.

Vali Abdullah Ayaz okul müdürlerine başarı dileklerini ileterek toplantıyı sonlandırdı.

 

BENZER HABER  14 kursiyer ziyaret edildi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş