18 Eylül 2020

Vali Ayaz, “Fiziki anlamda okul, pansiyon ve yurt ihtiyacı yeterli düzeyde

İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince Valilik Konferans Salonunda,  Valimiz Abdullah Ayaz Başkanlığında İl Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, STK ve sendika temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Abdullah Ayaz, eğitimin kendisi için önemine değinerek, “Mesaimde eğitime ayrı bir yer ayıracağım. Hep beraber istişare ederek, ilimizdeki eğitim seviyesini yükseğe çıkarmak için çalışacağız” dedi.

Ülkemizin yer altı kaynakları bakımından zayıf olduğunu, bu zayıflığı beşeri imkânlardan en üst düzeyde istifade edilerek kapatılabileceğimizi vurgulayan Vali Ayaz şunları söyledi: “İlimiz genelinde fiziki anlamda okul, pansiyon ve yurt ihtiyacı yeterli düzeyde. İlimiz sınav başarı grafiği artan bir seyir halinde ancak başarıyı daha da artırmak için doğru yapılan iş ve işlemler süreklilik arz ediyor. Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için çalışmalar yapacağız ve bu doğrultuda projeler gerçekleştireceğiz. Öğretmenlerimizin her türlü görüş ve önerilerine açığım. Bu öneriler doğrultusunda her türlü desteği sağlamaya gayret edeceğiz.”

Vali Abdullah Ayaz’ın konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi personellerinden Sinan Özlü tarafından, Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerinin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları kapsamında bilgilendirmeler arz edildi. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelinde her ay düzenlenen veli buluşmaları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak, detaylı sunum yapıldı.  Valimiz AYAZ sunumun ardından katılımcıların taleplerini dinledi.

BENZER HABER  “Temiz fabrika, mutlu çocuklar” ödül töreni gerçekleştirildi

Soru-cevap bölümünden sonra çeşitli konuların görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş