18 Eylül 2020

Ufka Yolculuk 8 Bilgi Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜLDER) tarafından, Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışmaları kapsamında “Âdap” konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri teslim edildi.

 

Türkiye genelinde üç farklı kategoride düzenlenen ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışmasının Çankırı ve ilçelerinde yapılmasını sağlayan proje ortağı Çankırı Çevre Kültür Derneğince dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Çankırı Merkezde dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk takdim etti. Ödül törenine öğrencilerimiz ile birlikte veliler de katılım sağladı.

 

Türkiye genelinde yaklaşık 850 bin adayın katıldığı Çankırı’da ise 2340 kişinin yarışmaya müracaat ettiğini belirten Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Duran KARAKOYUN ; “Amacımız; İslami çizginin dışına sapmadan, sünnet-i saniyeye bağlı, çağa uygun, aşırılıktan uzak yaşamının her alanında öğrendiklerini uygulayabilen nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır.” dedi.

 

Yarışma il temsilcisi Osman Nuri Uçak, “Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize bu organizasyonda görev alan öğretmen ve gönüllülerimize, yavrularımızın iyi bir şekilde yetişmesinde gayretlerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz. ” dedi.

 

Ödül takdim töreninde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Öztürk, “Güzel bir amaca hizmet eden bu projeyi hayata geçiren STK’larımızı,  projede başarı elde eden çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

 

 

Yarışma sonucuna göre İl derece listesi :

 

İLKOKUL KATEGORİSİ

Derece Adı Soyadı İlçe Okul Puan

1- Alperen Alaçam, (Aynı Zamanda Türkiye 13.sü) Şabanözü Şehitler İlkokulu- 99.99

2- Mustafa Kayra Acar, Çankırı Merkez İstiklal Yolu İlkokulu-97,33

3- Buğra Çaparoğlu, Şabanözü Gümerdiğin İlkokulu- 96.52

 

ORTAOKUL KATEGORİSİ

Derece Yarışmacı İlçe Okul Puan

1- İpek Çelik, Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu- 99,95

2- Melisa Beyazıt, Orta Şehit Erkan Er Yatılı Bölge Ortaokulu- 97,35

BENZER HABER  Her Gün Saat 20:20’de 20 Sayfa Kitap Okuyoruz

3 -Mehmet Efe Dülger, Şabanözü Gümerdiğin Ortaokulu-97,31

 

LİSE KATEGORİSİ

Derece Yarışmacı İlçe Okul Puan

1- Rümeysa Nur Özduran / Çankırı Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi- 99.85

2- Gamze Nur Aydın/ Kızılırmak Ç. Anadolu Lisesi- 97.76

3 -Mahi Toprakçı / Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- 95.70

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş