25 Ocak 2021

Öztürk, “Okullardaki tüm öğrencilere çevre seti dağıttık”

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, göreve başladıkları günden beri sosyal projelere büyük destek sağladıklarını ifade ederek, “Özellikle öğrenciler noktasında, okullar noktasında. Benim için çocuklar çok önemli ve değerli” dedi.

“Okullardaki tüm öğrencilere çevre seti dağıttık” diyen Öztürk, “Yani Ilgaz’daki 1600 öğrencinin tamamına bu set verildi. Çevre temizliğinden tut ekosisteme kadar anlatan 5’li set ve kalem, silgi ve defteri çocuklarımıza hediye ettik. Sonra ne yaptık? 2019 ve 2020 öğretim yılında 8. Ve 12. Sınıf öğrencilerine test kitaplarının komplesini aldık ve dağıttık. Bunu dağıtmayla bitmiyor; 6 deneme sınavını da belediye olarak biz yaptık” dedi

“Bu seneki dağıtılacak kitaplarda burada. Tüm sınıflara dağıtacağız” diyen Öztürk, ilçede ilk, orta ve lisede okuyan ve merkezi sınavlara hazırlanan, ayrıca ara sınıflarda da okuyan öğrencileri de kapsayacak şekilde kaynak kitapları tamamen içeriği Ilgaz’daki öğretmenlerin istediği yayınlardan oluşan ücretsiz bir şekilde dağıtılması için temin edilerek, İlçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edildiğini belirtti.

Set halinde çocuklara dağıtılacak bu projenin çok önemli olduğunu da aktaran Öztürk, “Bunu Çankırı’da yapabilen ve yapan tek belediye biziz. Çocuklar bizim için çok önemli” dedi.

Öztürk, sosyal Belediyecilik çerçevesinde Ilgaz’da ki öğrencilere  kışlık bot ve mont yardımı yapıldığını da söyledi.

“Ilgaz’a çok amaçlı bir salon yapıyoruz” diyen Öztürk, “Tüm teknolojik sistemlerin olduğu bir yer yapacağız. Öğrencilerin okullarda hazırlayıp sunduğu çalışmaları bu şekilde çok amaçlı salonlarla daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağız. 155  kişilik oturma alanı olan projeyi hazırladık yakında da başlayacağız” dedi.

Öztürk ayrıca, “Ilgaz ilçesine seyyarda olsa havuz kurduk. Yani Çankırı’da havuz yoktu ama Ilgaz’da vardı” dedi

 

BENZER HABER  “Türk gencine ufuk çizen fikir ve dava adamı”
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş