26 Ocak 2021

OSB Eğitim Merkezi’nin yapım sözleşmesi imzalandı

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Eğitim Merkezi’nin yapım sözleşmesi imzalandı.

Vali Abdullah Ayaz, Milletvekili Salim Civitcioğlu, Ak Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, KUZKA Genel Sekreteri n Serkan Genç, Çankırı KUZKA Kordinatörü Oral Taşçı’nın katılımlarıyla, Organize Sanayi Bölgesi Eğitim Merkezi’nin yapım sözleşmesi KUZKA ile  Çerkeş Belediyesi tarafından imzalandı.

Gerçekleştirilen imza töreni sonrasında ise  Organize Sanayi Bölgesinde daha önce yer tahsisi yapılmış olan üç yeni fabrikanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ise yapılan projelerle gelecek nesillere en iyi iş imkanlarını sağladıklarını vurguladı.

Çerkeş OSB’de 11 sanayicinin faaliyet sürdürdüğünü anlatan Sopacı, “Mevcuttaki sanayicilerimizle beraber 100 milyon dolarlık yatırım yapılmış, 1200 çalışanımızla gelişen OSB’nin ilçemize, bölgemize ve Çankırı’mıza çok büyük katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.” ifadesini kullandı.

KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç de mesleki eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik faaliyetler yürüttüklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Program kapsamında OSB ile çalışmalarımızı yürüttük ve bir proje geliştirdik. İmalat sanayisinin geliştirilmesine yönelik ileri seviye mesleki eğitim merkezi kurulması projesini tasarladık. Bu projeyi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen yerelde de uygulamasını kalkınma ajanslarının yürüttüğü Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına sunduk. Proje kapsamında metal teknolojileri, ileri seviye kaynak teknolojileri, CNC operatörlüğü, çorap makineleri ve forklift operatörlüğü ile temel makine bakımına yönelik her türü eğitimin altyapısı hayata geçirilecektir. Proje bütçesinin 1 milyon 100 bin lirasını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sağlamaktadır. Proje ile Çerkeş ilçemizde faaliyet gösteren işletmelerimizin ihtiyaçlarını karşılama imkanı sağlamış olacağız.”

Konuşmaların ardından mesleki eğitim merkezi projesinin hayata geçirilmesi için taraflar arasında protokol imzalandı.

Daha sonra OSB’ye giden Ayaz ve Çivitcioğlu ile beraberindekiler, bir fabrikanın temel atma törenine katıldı, bölgede faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti.

BENZER HABER  "Sevilmek çocukların hakkıdır"

 

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş