26 Ocak 2021

“Öğretmenlerimizle meslektaş olmak çok güzel bir duygu”

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri geçmiş yıllarda okulda eğitim ve öğretim gören ve öğretmenlik mesleğine başlayan öğrencileri ile bir araya geldi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Selahattin İnal Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi farklı bir organizasyona imza atarak geçmiş yıllarda okulda öğrenci olan ve öğretmenlik mesleğine başlayan öğrencileri ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen program hakkında bilgi veren okul müdürü Mehtap Meydaneri, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.  Okulumuz 1994-1995 yılından beri eğitim ve öğretim hayatını devam ettiriyor. O günden bugüne kadar yüzlerce öğrenci mezun verdi. Bu mezun öğrencilerimiz ülkemizin dört bir yanında hizmet veriyor. Bizi en mutlu eden kısmı ise; şuan Çankırı’da toplamda 67 müzik ve resim öğretmeninin  27 tanesi bizim okulumuzdan mezun oldu.

Güzel sanatlar lisesinde bizimle birlikte görev yapan resim bölümünde resim bölümünde 6 müzik bölümünde 5 öğretmenimiz bizim öğrencimizken öğretmenimiz oldu.  Bu çok guru verici, onur verici bir durum. Bizde 24 Kasım öğretmenler günü kapsamında bu güzel etkinliği yapmayı düşündük. Bundan sonra mezun olacak öğrencilerimize de ışık tutalım istedik çalışsınlar çabalasınlar mezun olduktan sonra ekmek yedikleri yere hizmet etsinler istedik.

Bizim okulda toplam 7 resim öğretmenimizin 6 tanesi bizim okulumuzdan mezun ve bizde görev yapmaktalar. Müzik bölümünde de toplam 6 öğretmenin 5’i bizim okuldan mezun öğrencilerimizden” dedi.

Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Hatice Geçim ise, okulun en eski öğretmenlerinden olduğunu dile getirerek, “Okulumun öğrencileriyle gurur duyuyorum. Çünkü çankırı’nın kültürel, sanat ve sosyal hayatını 20 yıldır onlar şekillendiriyorlar. Çankırı öğrencilerimizle güzel. Bütün kültürel sanat hayatlarını değiştirdiklerini görüyorum. Onları çok seviyorum ve onlarla gurur duyuyorum.

Öğrencilerimle meslektaş olmakta çok güzel bir duygu. Öğrencilerim bana birlikte geçirdiğimiz anılarını anlatıyorlar. Okulun her yerinde farklı anlarımız var. Okulumuzla öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” dedi

BENZER HABER  Kış Atölyeleri Ön Kayıtları Başlıyor

Gerçekleştirilen programın amacı hakkında bilgi veren Resim bölümü öğretmeni Okan Zeğrek, “Buradaki amacımız yıllar içinde buradan mezun öğrencileri tekrar bir araya toplamaktı. Çünkü Çankırı içinde görev yapan öğretmenlerimiz var.  Çankırı’ya katkımız büyük. Okulumuzun üniversiteye yerleştirme oranları çok iyidir. Bunun da getirisini Çankırı’da çalışan resim ve müzik öğretmenlerimizde görüyoruz.

Okulumuzdan mezun öğrencilerin öğretmen olarak çalışmasını okulumuzun yüksek yerleştirme oranını Çankırı ve Türkiye’ye göstermek istedik. Tekrar öğrencilerimizle meslektaş olduk. Bunun yükü ağır bizlere saygıları var bizleri kırmıyorlar. Evlat ve baba gibiyiz sevgi saygı içinde çalıştığımız bir yerdeyiz” dedi

Okuldan mezun olan resim öğretmeni Emine Memiş ise, “1999 mezunuyum. Çok güzel zamanlar geçirdik bu okulda. Okulun ilk mezunlarındanım. çok zor şartlarda başlamıştık biz okul binamız yoktu farklı farklı pek çok yerde okul binası olarak kullanıldı. Ama çok mutlu geçirdik o dönemi. Çok da güzel hatırlıyoruz. Hala kendi mezun grubumuzla görüşmeye devam ediyoruz. Öğretmenlerimizle meslektaş olmakta çok güzel bir duygu” dedi

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan ve okuduğu okula öğretmen olarak atanan Özlem Ayhan Çalık ise, “Bende öğretmen olan en genç öğretmenlerdenim 2011 yılı mezunuyum. 5 yıldır da öğretmenim bu sene de buraya başladım. Ben çok mutluyum bütün öğretmenlerimle görev yapmaktan. Çok keyifli çok güzel bir ortam burası” dedi

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş