21 Ekim 2020

İl Geneli Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Çankırı merkez ve ilçelerinde görev yapan rehber öğretmenler sene başı toplantısı bu yıl elektronik ortamda yapıldı.

 

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan, toplantıda yaşanılan bu süreçte yapılan ve yapılması planlanan rehberlik hizmetleri konusunda katılımcılara bilgi verdi. Özellikle uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin duygusal ve davranışsal anlamda daha fazla desteğe ihtiyaç duyduklarını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün rehber öğretmenlere yapılan tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ettiğini ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilediğini, bu süreçte sadece öğrenci değil aileler ve öğretmenlere yönelik olarak da rehberlik hizmetleri planlanmasının da yararlı olacağı mesajını iletti.

 

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ulusal hedeflerinin Psikolojik Sağlamlık ve Bilinçli Teknoloji Kullanımı olduğu, Çankırı İl Rehberlik Hizmetleri Danışma Kurulu toplantısında da bu yılki yerel hedeflerin Problem Çözme Becerileri ve Motivasyon konuları olduğu rehber öğretmenlere aktarıldı.

 

Okullarda yapılan örnek rehberlik etkinlikleri paylaşıldı, yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve yıllık çalışma planlarının hazırlanması üzerinde duruldu, görüş ve önerilerin alınması ile toplantının ilk bölümü tamamlandı.

 

Toplantının ikinci bölümünde ise Rehber Öğretmen Gökhan Gülnar tarafından  mesleğe yeni başlayan, daha önce e-Rehberlik eğitimi almayan ve özel öğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere yönelik ‘e-Rehberlik Modülü Kullanımı’ bilgilendirme sunumu yapıldı.

BENZER HABER  Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinden Muhteşem Gösteri
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş