26 Ocak 2021

4004 doğa eğitimi ve bilim okulları çağrıs

TÜBİTAK 4004-4005-4006-4007 başvuruları başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü şunları dile getirdi: “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı; bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde kazandırılmasını amaçlamaktadır. Program kapsamındaki projelerde; katılımcıların bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

 

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

 

Detaylı bilgi için: https://tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4004-doga-egitimi-ve-bilim-okullari

 

 

4005 YENİLİKÇİ EĞİTİM UYGULAMALARI ÇAĞRISI

 

4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı; lisansüstü öğrenciler, üniversitelerde görev yapan öğretim elemanları, bir kurum ve kuruluşta çalışan kadrolu öğretmenler ve kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri çalışanlarına, kendi branşlarında eğitim ve öğretime özgü yenilikçi yaklaşım, strateji, yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak kazandırılmasını, kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlar.

 

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

 

Detaylı bilgi için: https://tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4005-yenilikci-egitim-uygulamalari

 

 

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI ÇAĞRISI

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile 5-12. sınıf öğrencilerinin ilan edilen tematik alanlar arasından kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri Bilim Fuarlarına destek verilmesi amaçlanmaktadır.

 

Elektronik Başvuru Son Tarihi 22 Ocak 2021 (Saat 17.30)

 

Detaylı bilgi için: https://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm

 

 

4007 BİLİM ŞENLİKLERİ DESTEK PROGRAMI ÇAĞRISI

4007 – Bilim Şenlikleri Destekleme Programı; bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

Elektronik Başvuru Son Tarihi 28 Aralık 2020 (Saat 17.30)

Detaylı bilgi için: https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4007-bilim-senlikleri-destekleme-programi

 

BENZER HABER  143 personel sertifikasını aldı

Müdürlüğümüz ARGE Birimi koordinasyonunda yürütülen TÜBİTAK projeleri için uzaktan eğitim platformları aracılığıyla bilgilendirme eğitimleri planlanmıştır. Eğitimler sosyal medya kanallarımızdan öğretmen ve öğrencilerimize duyurulacaktır”

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş