08 Mart 2021

15 Bin Sorudan Oluşan Mobil Soru Bankası Kullanımda

Milli Eğitim Bakanlığı zorlu sınav süreçlerinde öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Çocuklara sınav öncesi destek sağlamak, soru çeşitliliğini artırmak, sınavda çıkabilecek türde sorulara çocukların her an ulaşabilmesini sağlamak için Mobil Soru Bankası çocukların kullanımına sunuldu.

9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin çalışmalarında yardımcı olmak üzere hazırlanan mobil uygulamada, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngilizce derslerinin 200 üniteden oluşan tüm müfredatını kapsayan 15 bin soru bulunuyor. Soru Bankasına ayrıca Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan Kazanım Kavrama Testleri de ünite, konu ve kazanımlara göre sınıflandırılarak eklendi.

Ücretsiz olarak sunulan Mobil Soru Bankasına Android ve IOS işletim sistemli cihazların Google Play Store  ve AppStore uygulamalarından erişilebiliyor. Uygulamanın çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın  Mobil Soru Bankası uygulamasını telefonlarına indirmelerini bekliyoruz. Uygulamaya ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Android cihazlar için :

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.ogmmateryalsoru

IOS  cihazlar için :

https://apps.apple.com/app/id1550749140

 

BENZER HABER  14 kursiyer ziyaret edildi
0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin
Paylaş