14 kursiyer ziyaret edildi

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Kadın Kollarının organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü Yukarıöz Köyünde kutlandı. Aynı zamanda Yapraklı Yukarıöz Beldesinde açılan 1. kademe kapsamında Ana Kız Okuldayız kampanyasına katılan 14 kursiyer ziyaret edildi.

Eğitim-Bir-Sen Kadın Kollarının programına Vali Vahdettin Özcan’ın eşi Leyla Özcan, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu’nun eşi Hatice Zoroğlu, Milli Eğitim Müdürü  Yaşar Petek’in eşi Hatun Petek ve çok sayıda köylü katıldı.

Yukarıöz Belde Belediyesi salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Bedriye Karakoç “Biz kadınlar toplumda üstün nitelikli birer fert olmak istiyorsak ilk evvela bunu kanıtlamamız gerekir. Her gün televizyon karşısında aile kavgalarını ve magazin programlarını izleyen hanımlarımızın, kurtuluş savaşı yıllarındaki ve tarihteki Türk kadınlarımızı örnek almaları gerektiğini düşünüyorum. Türk kadını her zaman, dünyanın en bilgili, en münevver, en faziletli, başarılı ve adından söz ettiren, vatanı için çalışan, yapıcı, üretici ve kalıcı eserler bırakan kadınlar olmalıdır.” dedi.

Ülkemizin her alanda hizmete ihtiyacı olduğunu ifade eden Karakoç “Kadınlarımız artık eğitimli, bilinçli ve güçlüdür. Kadınlarımız desteklendikleri takdirde sayısız hizmetin üstesinden gelebilecek kapasitededir.” dedi.

Kadına şiddeti kınadıklarını ifade eden Karakoç “Toplum olarak bizler ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ terbiyesine sahip bir toplum olmamız gerekirken, maalesef medyada tam tersi olay ve görüntüler izliyoruz. Hazırlanan yeni Anayasa’da kadınlarımıza daha fazla hak ve yetki verilmesini destekliyoruz. Dünyadaki her şeyin bir kadının eseri olduğunun unutulmamasını istiyor. Hepinizin kadınlar gününü sendikamız adına kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşması sonrasında kursiyerler adına konuşan Sündüz Çetin okuma-yazmayı öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, 1. kademe okuma-yazma kitabından okuma yaptı.

Programın sunuculuğunu üstlenen Öğretmen Hatice Altundaş “Ben Çankırıyım” isimli şiir okudu.

Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Bedriye Karakoç, katılımlarından dolayı Valimizin eşi Leyla Özcan’a çiçek takdim etti. Valimizin eşi Leyla Özcan’da okuma yazmaya başlayan kursiyerlere kitap hediye etti.

Program canlı müzik eşliğinde devam etti.1,5 metrekara rağmen kar kış dinleyemeyen,

Yukarıözlüler ve katılımcılar doyasıya eğlendiler.