Ortalı İş Adamları Ankara Buluşması » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
19 Şubat 2013

Ortalı İş Adamları Ankara Buluşması

İstanbul’da kurulu Çankırı Orta Dernekler Birliği, Ankara toplantısını gerçekleştirdi. Katılım ve ilginin fazla olduğu, genelde sakin ve eleştirel ortamda gerçekleşen toplantı Ortalı işadamlarının kararlı ve azimli oldukları gözlemlendi. Takdirle karşılandı. Çankırı milletvekilleri, Orta kaymakamı, eski yeni belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı, Ankara’da bulunan Orta köy dernekleri ve İstanbul’dan Orta Dernekler Birliği üyeleri, Ortalı önderlerden bir kısmı  toplantıda hazır bulundular.

Orta Dernekler Birliği Başkanı Mehmet Güneş, yaptıkları çalışmaları anlattıktan sonra, Orta’da 50’nin üzerinde işadamının yatırım yapmaya hazır ve kararlı olduklarını beyanla, yerel destek beklediklerini ifade etti. ‘’Artık Devlet çeşmesinden su içmek istiyoruz’’ ifadesi toplantıya damgasını vurdu. Milletvekilleri Organize Sanayi değil, Küçük Sanayi Sitesi konusunda işadamlarının değerlendirme yapmalarını ve her türlü desteği vereceklerini, İl Genel Meclisi Başkanı yeni bir öneri getirerek ‘’İhtisas Sanayi Bölgesi’’ nin de değerlendirilmesini önerdi. Konuşmacılar, termik santrala, Orta’nın doğasının ve kültürel yapısının bozulmasına karşı çıkan, Orta’nın sıkıntılarını anlatan görüşlerini ifade ettiler.

‘’Yerel Yönetim’’ olarak somut girişim ve çalışmaların beklendiği toplantıda, yerel yönetimin tatmin edici çalışmayı ortaya koyamadığı, buna karşılık müteşebbis iş adamlarının azimli ve projelerini gerçekleştirmede kararlı oldukları ifade olundu. Orta cezaevi ve Şabanözü-Orta yol güzergahının değişeceği, Şabanözü’nde kurulu Ernamaş’ın Orta’da da faaliyet göstereceği, maden şirketlerinden birinin Orta’da üretim yapacağı, siyasiler tarafından ifade olundu.

Ankara’da bulunan Ortalılar Derneği’nin ev sahipliği yaptığı toplantı sakin ve samimi ortamda gerçekleşti. Bilgilendirme, kaynaşma ve tanışma amaçlı bu tür toplantılara devam edileceği vurgulanarak sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.