Vali Özcan, Çankırı Meteoroloji Müdürlüğü’nü ziyaret etti. » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
25 Mayıs 2012

Vali Özcan, Çankırı Meteoroloji Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Müdürlüğe yağmurla beraber gelen Vali Özcan’ı Çankırı Meteoroloji Müdürü Mesut Menteş ve personel karşıladı. Vali Özcan, yağmur altında çevreyi gezerek istasyonları, kadastro ölçüm cihazlarını ve hizmet binasında bulunan Atom Enerjisi Kurumunun dijital aletlerini yerinde gördü.

 

Müdür Menteş, Çankırı il genelinde bulunan istasyonlar hakkında bilgi vererek, Çankırı’da hava tahmin raporlarının hazırlanmasında gerekli olan meteorolojik ölçümlerin nasıl yapıldığını anlattı. İl genelinde beklenen önemli meteorolojik olayların, meteorolojik uyarıların ve zirai don ihbarlarının sms yoluyla yetkililere ve ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesi uygulamasının iki yıldır devam ettiğini belirten Menteş,  24 saat boyunca 9 personel ile faaliyet gösterdiklerini söyledi.

 

Hava tahminlerini, bulut hareketlerini bilgisayardan takip eden Vali Özcan’a, Müdür Menteş, son aylarda Çankırı’da mevsimin kurak geçtiğini, ama Mayıs ayı itibarı ile bereketli yağmurların yağdığını, Çankırı’nın gelecek 5 günlük hava raporunun gök gürültülü ve sağanak yağışlı olduğunu belirtti.

 

Tüm çalışanlara başarılar dileyen Vali Özcan, bahçenin iyi ve nitelikli olarak korunması nedeniyle Müdür Menteş ve personeli tebrik etti.

Etiketler: » » » » » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.