Çankırılı memurlar toplandı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
02 Nisan 2012

Çankırılı memurlar toplandı

Memur-Sen İl Divan toplantısı yapıldı. Toplantıya Memur-Sen Genel Merkezi’nin yanı sıra il teşkilatı da yoğun ilgi gösterdi.  Toplantı açılışında bir konuşma yapanMemur-Sen İl Başkanı Ali Solak, toplu sözleşme yasasının gündeme alınmayı beklediğini hatırlatarak, “Bu zamana kadar nice yasalar jet hızıyla çıkarıldı ama 2 buçuk milyon memurun sorunu göz ardı edildi” ifadelerini kullandı.

 

Hacı Ali Dinlenme tesisinde gerçekleştirilen toplantıya başta Memur-Sen İl Başkanı Ali Solak olmak üzere, Memur-Sen’e bağlı çok sayıda sendika başkanı ve üyeleri katıldı.

 

Toplantıda ilk olarak bir konuşma yapan Memur-Sen İl Başkanı Ali Solak, sendikanın ve demokrasinin birbirine yakın ve ilişkili kavramlar olduğunu belirterek, “Sendikalar olmadan, tam demokrasiden ve ileri demokrasiden bahsedilemez” dedi.

 

Solak, ülkemizin son dönemlerde kritik süreçlerden geçtiğini kaydederek, “Geçmişte bir kalemde yok edilen özgürlükler, bugün birer birer büyük sancılarla geri alınmaktadır” diye konuştu. Hiçbir zaman karanlık ve derin güçlerin sivil toplumu olmadıklarını dile getiren Solak, daima milletin ve demokrasinin tarafında olduklarını söyledi.

 

Toplu sözleşme yasasının meclis genel kurulunda gündeme alınmayı beklediğini hatırlatan Solak, “Şu an genel kurulda görüşülen eğitim sistemimizle ilgili yasanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz; ancak, bu zamana kadar nice yasalar jet hızıyla çıkarıldı, 2 buçuk milyon memurun sorunu göz ardı edildi” ifadelerini kullandı.

Solak, “Buradan bu yasayı geciktirenlere sesleniyorum” diyerek, “Ne kadar geciktirirseniz geciktirin, 12 Eylül’de milletin kurduğu bu toplu sözleşme masasına eninde sonunda oturacaksınız. Gelin daha fazla oyalamayın, memuru daha fazla üzmeyin, bu işi bitirin” şeklinde konuştu.

 

Solak’ın konuşmasının ardından Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları, genel merkez yönetim kurulu üyeleri ve genel başkanlar, kısa bir konuşma yaparak, gerçekleştirilen çalışmalar ve üye sayıları hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.