Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
09 Mayıs 2020

kızılay (2)Türk Kızılay Çankırı Şubesi Ramazan’da da İhtiyaç Sahiplerine Destek Olmaya devam ediyor…
Koronavirüs salgınıyla birlikte çalışmalarına başlayan ve yüzbinlerce insana yardım ulaştıran Türk Kızılay, Ramazan ayı boyunca da sosyal yardımlarını sürdürecek. Ramazan ayı için “Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla kampanya başlatan Türk Kızılay, gerçek ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına destek olmaya devam ediyor.
Türk KızılayÇankırı Şube Başkanı Ahmet ULUSOY, “ Kızılay’ın bu kez biraz hüzünlü, biraz mahsun karşılanan Ramazan’da neler yapacağını hemşehrilerimizlepaylaşmak istiyoruz.
Dünya bir tarafından koronavirüs ile mücadele ediyor, bir taraftan ise İslam alemi Mübarek Ramazan Ayını idrak ediyor. Bu Ramazan alışılmış Ramazanlardan farklı olacak, toplu iftarlar, toplu teravih namazları olmayacak. İftar sonrası sahura kadar sokaklarda şenlik havası olamayacak. Komşu komşuyu ziyaret edemeyecek. Yaş almış büyüklerimiz, 20 yaş altı gençlerimiz çocuklarımız evlerde olacak. Birçok insan işini kaybetmiş oldu, olacak. Tüm bu nedenlerle bu Ramazan’da dayanışma daha da mühim, daha da kıymetli olacak.” dedi.

Çankırı’mızda büyük bir dayanışma yaşanıyor
Yaşanan olayların birçok ülke ile ülkemiz arasındaki farkı çok net ortaya koyduğunu belirten Şube Başkanı Ulusoy, “Bugünlerin tarihi birbirlerinin kargosuna el koyan ülkeleri yazacak Oysa Türkiye’de ve ilimizde büyük bir dayanışma yaşanıyor. Bizler biliyoruz ki bugünler ancak dayanışma ile aşılır. Onun için bu yılki Ramazan ayı çalışmalarımız için sloganımızı “Dertler Paylaştıkça Bitecek, Yeter ki İnan Buna” olarak belirlendi. Çünkü biz buna en kalbi duygularımızla inanıyoruz. bu millet ne badireleri büyük dayanışma ruhuyla aşmayı bilmiş bir millettir.” ifadesinde bulundu.
Geçen yıl “Ramazan’da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilâl Olsun Türkiye” diyerek Ramazan çalışmalarımızı yürütmüş, binlerce kişi için yardım faaliyetlerinde bulunmuştuk.Bu çabalarımızı gören hemşehrilerimizde bize güç vermiş ve binlerce kişiye milletimizin merhamet elini ulaştırmıştık.

Yaşanan pandemi nedeniyle maalesef çok büyük sorunlar yaşanıyor. Ülkemizde Yüzbinlerce kişinin ekonomik faaliyetleri askıya ayındı. Birçok insan işini kaybetti. Geçen yıl Kızılay’a destek olan birçok kişi şimdi destek almak zorunda kaldı.
Onun için bu yıl da Genel Merkezimiz kapsamlı bir yardım çalışması planladı. Bu yıl yine gıda yardımı yapacağız.
Tespit edilen ailelerimize zekat, fitre ve fidyelerinizi ulaştıracağız. Çocuklarımız için bayramlık yardımıyla yüzleri güldüreceğiz, hediyelerimizle sevindireceğiz.”

Ahmet Ulusoy , koronavirüsün neden olduğu özel şartlar nedeniyle bu yıl yardım çalışmalarını büyük ölçüde nakit temelli planladıklarını belirterek, “Bu destekler elbette yardımsever milletimizin katkılarıyla artacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılın fitre ve fidye miktarlarını açıkladı.
Biz Kızılay olarak fitre ve fidyelerine talibiz. 1877’ye fitre veya fidye yazarak atacağınız bir SMS’i Kızılay olarak hemen ihtiyaç sahibine ulaştıracağız” dedi.

Dertler paylaştıkça bitecek, yeter ki inan buna diyoruz

Dayanışma ile her türlü sorunu çözeriz dedik. Yeter ki inan buna dedik. Buna inananlar pandeminin başından beri Kızılay’a destek oluyor. Aslında Kızılay vasıtasıyla yaşadığı toplumda, kardeşlerine destek oluyor. Ramazanda da bu desteğin süreceğine inanıyoruz. Biz nasıl destek olabiliriz diyenler için şu yolları önerebilirim.
Hayırseverlerimiz, gıda yardımları için 75TL ve 120TL’lik paketleri seçilebilirken, hijyen yardımları için de 120TL’lik pakete bağış yapılabiliyor. 50 TL bağışla 4 kişilik bir ailenin iftar yemeğini karşılayabilecek olan hayırseverler, bayramlıklar için de her bir çocuk için 150 TL bağışta bulunabilecek.
Bağışçılarımız bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından,
PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından,
www.kizilay.org.tr’den, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağışlarını yapabilecekler.
Ayrıca tüm operatörlerden 1877’ye FİTRE ve FİDYE yazarak 27 TL’lik, RAMAZAN yazıp 2868’e mesaj atarak da 10 TL’lik bağış yapabilirler
“ Dertler paylaştıkça bitecek, yeter ki inan buna diyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.