Çankırı’ya 48 milyonluk yatırım » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
09 Mayıs 2020

Çankırı’ya 48 milyonluk yatırım

ziyaret (4)Milletvekili Salim Çivitcioğlu dün gazetemizi ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık ile birlikte yerel basını ziyaret eden milletvekili Salim Çivitcioğlu dün gazetemizi ziyaret ederek güncel konular hakkında bilgiler verdi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından il geneline 48 milyon TL’lik bir yatırım yapılacağını aktardı.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Kazım Kayıkcı, yazı işleri Müdürümüz Aynur Kapdan ve Genel Yayın Yönetmenimiz Çetin Kapdan ile bir süre sohbet eden Milletvekili Salim Çivitcioğlu, özellikle koronavirüs tedbirlerine değindi.
Gerçekleştirilen ziyarette özellikle maske sıkıntısı dile getirildi. Yaşanan sıkıntının farkında olduklarını aktaran Milletvekili Çivitcioğlu, bu konuyla ilgili olarak çalışma başlattıklarını ve Kilis ilinden malzeme temin edildiğini ve Korgun’da bir fabrikada üretiminin yapılacağını dile getirdi.
Nisan ayı için 500 bin ve Mayıs ayı için 500 bin olmak üzere 1 milyon maske malzemesi alındığını ve üretileceğini aktaran Çivitcioğlu, tüm vatandaşlara dağıtımın yapılacağını dile getirdi.
Virüsün tüm dünyayı etkisi altına aldığını ve ilk günden itibaren ülke olarak gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını aktaran Çivitcioğlu, özellikle okulların tatil edilerek evde eğitime geçilmesinin bu manada çok önemli bir karar olduğunu aktardı.
Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlerin artık normal bir yaşam haline geldiğini de aktaran Çivitcioğlu, “Umarım biran evvel bu virüsün aşısı ve ilacı bulunur” dedi.
İl geneline yapılan yatırımlara da değinen Çivitcioğlu, özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 48 milyon TL’lik bir yatırımın hayata geçirileceğini dile getirdi. Merkez ve 11 ilçeye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlere ve çocuklara yönelik kapalı halı saha, gençlik merkezi onarım ve tadilat çalışması yapılacağını aktaran Çivitcioğlu, 81 ilde yüzme havuzu olmayan tek il olan ilimizin yakın zamanda havuza kavuşacağını dile getirdi.
Yüzme havuzunun yıkılan yere yapılacağını aktaran Civitcioğlu, “Yer, Kapalı Yüzme Havuzunun olduğu yer. İhale süreci başlayacak ve en yakın zamanda vatandaşların hizmetine sunulacak” dedi
İl genelinde farklı bir çok noktada yol çalışmalarının da sürdürdüğünü de aktaran Çivitcioğlu, Yapraklı yoluna değinerek, “Cezaevinin önünde hilal şeklinde olan bir yerimiz vardı. Sıkça trafik kazasının yaşandığı bu yeri ile ilgili ihale yapıldı. Yaklaşık 11 milyonluk bir ihale. Hemen cezaevinin yanından düz bir şekilde MKE’nin bittiği yere kadar olacak.” Dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.