“35 bin TL ihtiyaç sahibi esnaflara verildi” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

“35 bin TL ihtiyaç sahibi esnaflara verildi”

osman karadeniz (6)Çankırı Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun zor durumdaki esnafa destek olmak amacıyla verdiği 35 bin TL’nin ihtiyaç sahibi esnaflara verildiğini dile getirdi. “Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu’ndan da esnafa destek geldi mi?” sorusuna ise Karadeniz, “Hayır” cevabını verdi.
Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, yaşanan süreç sonrasında bir çok esnafın zor durumda kaldığını aktardı. Özellikle insanlarla birebir temasta olan berberlerin alınan tedbirler sonrasında kapatılması ile bir çok esnafın zor günler geçirdiğini dile getirdi.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimiz de de berber ve kuaförler koronavirüs tedbirleri kapsamında kapandı diyen Karadeniz, “Berberler ve kuaförler 1. Derecedeki tehlike sınıfına giriyor. İnsanlarla birebir yakın temas olduğu için İçişleri Bakanlığımız tarafından Türkiye genelinde 280 bin işyeri kapandı. Çankırı merkezde 70’i erkek 30’u da bayan kuaförü olmak üzere 10 esnafımız var” dedi.
“Yaşanan süreç nedeniyle milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun kapanan esnaflara destek oldu” diyen Karadeniz, konuyla ilgili olarak milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun kendisi ile görüştüğünü ve bu görüşme sonrasında Faruk Çamahmetoğlu, Ahmet Söğüt, Sinan Aydın, Nihat Gökbayır ile birlikte erkek kuaförlerin listeni ve çok mağdur olan kahveci ve çayocağı işletmelerinin listesini çıkarttıklarını aktardı.
Karadeniz, “Sayın vekilimizin vermiş olduğu 35 bin TL’yi bu arkadaşlarımıza teslim ettik. Berberler ve kuaförler esnafından Eldivan, Yapraklı ve Korgun dahil 77 ve kahveci ve çayocağı esnafından da 10 kişi olmak üzere toplam 87 esnafımıza yaklaşan Ramazan öncesi bu yardımı ulaştırdık. Sayın milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu’na bu katkı ve desteği için teşekkür ediyorum” dedi.
Karadeniz ayrıca, “Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı 952 üyemiz var. Bizim yanımıza gelip sıkıntısını dile getiren esnafımıza imkanlarımız ölçüsünde maddi ve manevi destek sağlayacağız. Bugünler birbirimize destek olma, birlik olma zamanı” dedi.
Muhabirimizin “Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun bu desteği sonrasında milletvekili M. Emin Akbaşoğlu’ndan da böyle bir destek geldi mi?” sorusuna ise Karadeniz, “Hayır olmadı” dedi

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.