“AK Parti güçlü bir aile” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
26 Şubat 2020

“AK Parti güçlü bir aile”

ak parti (1)Çankırı AK Parti İl Başkanlığı tarafından, geçmiş dönem ve mevcut ilçe başkanlarına yönelik vefa yemeği düzenlendi.
AK Parti İl Başkanlığı geçmiş dönem ve mevcut il başkanları ile bir araya geldi. Koç Otel’de gerçekleştirilen programa AKP İl Başkanı Abdulkadir Çelik, milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ve M. Emin Akbaşoğlu, merkez ilçe başkanı Bahri Kılıç, ilçe başkanları ve geçmiş dönemde görev alan ilçe başkanları katıldı.
Gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “2001 yılında erdemliler harekatı olarak doğan bu kutlu yürüyüşte cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayarak ilk günden itibaren partimizin bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan değerli kurucu başkanları ilçe başkanları hepinizin bu parti üzerinde emekleri çok büyük. Bizden daha önce başlayarak bu kutlu yürüyüşü, bu bayrağı diğer arkadaşlara devrederek partimizi en iyi yerlere getirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum burası partimizin hafızası. Her birimiz mahallelerde köylerde en ufak mecralara kadar hepiniz çok büyük çalışmalar yaptınız bu çalışmaları sonraki ilçe başkanlarına devrettiniz ve arkadaşlarımızda aldıkları bayrağı en yüksek yere ulaştırmak için var güçleriyle mücadele ediyorlar. Bizlerde bu bayrağı en iyi yerlere taşımak için tüm teşkilatımızla sürdürüyoruz” dedi.
“Son dönemde kazandığımız ilçeler, kaybettiğimiz ilçeler var” diyen Çelik, “ Eksikliklerimizi hep beraber çalışarak bu kaybedilen yerleri almak için var gücümüzle çalışacağız. Bunu tek başımıza yapmamız mümkün değil, sizlerin desteğiyle, hepimizin çalışmasıyla yapacağız. Birlik beraberlik içinde partimizi en iyi yere getirme noktasında çalışmamıza devam edeceğiz.
Yol çalışmalarımız başladı. Çevre yolu Korgun kurşunlu yolu ve yakın zamanda Şabanözü çubuk yolunda da çalışmalar başlayacak. Eldivan orta ilçelerinde doğalgazımız hayırlı uğurlu olsun. Doğalgaz olmayan ilçelere de doğalgaz kazandırmak için çalışmalar sürüyor” dedi.
İPA projesine değinen Çelik, “IPA projesi için önceki belediye başkanlarımızın çalışmaları olmuştu bizde son belediye ziyaretimizde milletvekilimiz Çivitcioğlunun girişimleriyle bu projeyi altın tepsi için belediyemize teslim ettik bunun takibi ve bunun takibi belediyeye ait. Önceden IPA projesi durduruldu iptal edildi gibi bizi suçlayıcı haberler çıkmıştı. Salim Çivitcioğlu bakanlıkta gitti öğrendi ki iptal edilmesi veya başka ile kaydırılması gibi bir durum değildi. Bizim takiplerimizde IPA projesi onaylandı. Çankırı’ya yapılan hizmet hepimize yapılan hizmettir. Belediyecilikte devamlılık esastır. Bu projenin takibi belediyeye aittir. Burada emeği geçen önceki dönem belediye başkanlarımız İrfan Dinç’e Hüseyin Boza teşekkür ediyorum.
Her alanda emeği geçen partimizim tüm emektarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız sürecek” dedi.
Kongre sürecine de değinen Çelik, “Kongre sürecine başladık ilk kongremiz kurşunlu ilçemizde 22 şubat tarihinde yapılacak. 7 martta Binali Yıldırım’ın katılımıyla sabah merkez ilçe kongresini yapacağız. Aynı gün Ilgaz kongremizi de yapacağız. Kongrelerimizi birlik beraberlik içinde coşkuyla yapacağımıza inanıyorum Allah birlik beraberliğimizi bozmasın” dedi.

2001’den bugüne kadar hizmetleri geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Salim Çivitcioğlu, AK Parti’nin 18 yıldır iktidarda olduğunu ve vatandaşa hizmet etmeye devam ettiğini aktardı.
Teşkilatçılığın önemine değinen Çivitcioğlu, AK Parti’nin güçlü bir teşkilat olduğunu dile getirerek, “18 yıldır, bu güçlü teşkilatlarımızla iktidardayız” dedi.
Her ay genişletilmiş il başkanları toplantısı yaptıklarını dile getiren Çivitcioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuya çok önem verdiğini ve yapılan çalışmaların ele alındığını belirtti.
Kongre süreçlerine de değinen Çivitcioğlu, “Bu süreçte bir birimize küsmeyeceğiz. 2001’den bugüne kadar teşkilatta görev alan tüm arkadaşlarımızı kucaklayacağız. Hepsiyle beraber olacağız. Eksiğimiz vardır, yanlışımız vardır, sorunlar olabilir. Bunları bir kenara bırakacağız. 2023 yılına adım adım yürürken hep beraber hareket ederek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Çankırı’dan güç vereceğiz. İşimiz bu olmalı. Bunu yapabilirsek ve herkese gösterebiliyorsak teşkilatız. Bugüne kadar Çankırı’da yapılan kongrelerde hiçbir sorun çıkmadı. Yapılan seçim sonrasında herkes bir birini kucaklamıştır” dedi.
IPA projesine de değinen Çivitcioğlu, “Bizim işimiz hizmet. Biz hizmetimizi verelim, kim ne konuşursa konuşsun. Bunları yapan AK Parti, bugün bunun uygulayıcısı başka parti. Ben ona saygı duyarım. Benim teşekkür edeceğim nokta o alt yapıyla ilgili bütün iş bittikten sonra. Şuan kimseye teşekkür etmeye gerek yok” dedi.

AK Parti’nin geniş bir aile olduğunu dile getiren Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu ise, “Biz geniş bir aileyiz. Bir büyük davanın parçalarıyız. Uzun soluklu yolun yolcularıyız. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır iktidarda olan partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış büyük bir medeniyetin mensubu temsilcisi olarak büyük bir teşkilatın parçasıyız. Bu bizden sonra gelecek nesillere bırakacağımız güzel bir hatıradır. Bu işin temelinde de siz dava arkadaşlarımızın büyük emeği var. Teşkilat bizim omurgamızdır. Bütün başarımızın teminatıdır. Bugüne kadar emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün bu bayrağı alıp devralıp sürdüren arkadaşlarımıza da üstün başarılar dilerim. Bugün bu görevlerdeyiz yarın görevlerimizde olmayabiliriz. Vazifede bulunduğumuz süre içinde üzerime düşen görevleri hakkıyla yerine getirmeliyiz. Davamıza liderimize vefalı bir şekilde hedeflerimize ilerlememiz önemlidir” dedi.
“Bizden sonra gelecek nesillerimiz için güzel bir geleceği teminat altına almalıyız” diyen Akbaşoğlu, “Son 17 yılda, ak partiye kadar olan 80 yılda yapılan yatırımlardan daha fazla yatırım yapıldığını görürüz. Türkiye’nin GSMH 236 milyar dolardan bugün 800 milyar doları aşmıştır. İhracat 236 milyar dolardan bugün 181 milyar dolara çıkmıştır. Hangi konuda mukayese yaptığınız muazzam bir gayretin başarının karşımıza çıktığını görürüz. Bu hizmet ve başarının arkasında siz değerli başkanlarımızsınız. Hepinize teşekkür ediyoruz. Teşkilatımızın gayreti fedakarlığı bu neticeleri vermiştir” dedi.
Dış siyaset konusuna da değinen Akbaşoğlu, “Pakistan Parlamento da konuştu. Çanakkale’de o zaman Pakistanlı kardeşlerimizin bizler yapmış olduğu büyük fedakarlığı samimiyetle bugün aynı noktada Keşmir konusunda bizim Pakistan’da bir ve beraber olduğumuzun yaklaşımını ortaya koyması ve İslam dünyasının lideri olarak karşılanması, BM de dünya 5 ten büyüktür diye haykırması teşkilatlarımızın gayretleri neticesindedir” dedi.
Hükümetin Çankırı’ya yaptığı yatırımlara da değinen Akbaşoğlu, “Üniversitemiz ak parti döneminde ilimize kazandırıldı. Tıp fakültesini inşallah şehrimize kazandırmak için gayret göstereceğiz.
Çankırı’ya ne yapılacaksa hepimizin takibinde olduğunu bilmenizi istiyorum.
Korgun kurşunlu yolu, çevre yolu başlatıp devam ettirdiğimiz hizmetlerden birkaç tanesi.
Kurşunlu da özel sektöre ait fabrika tekrar faaliyete geçiyor. Bizlerin takibi neticesinde işçi alımları başlamış vaziyette” dedi.
Akbaşoğlu son olarak ise, “AK Parti büyük işlere imza attı ve atacak. Baktığınızda Libya Akdeniz Suriye meselelerde Türkiye’nin dinamik politika içinde olduğunu görürsünüz. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda nasıl önemli kazanımlar elde ettiğimizi görürsünüz.
Türkiye’nin irade tutarlılığı içinde büyük bir kararlılıkla ABD Rusya’ya rağmen gerekli hamleleri yapmak suretiyle güvenli bölge oluşturduğunu gördük ve muhtırayla karşılıklı zapta bağlandı. Ancak verilen sözlerin yerine getirilmediğini görüyor ve muhataplarımızın yüzlerine bunu ifade ediyoruz. İçerde ne konuşursak dışarda da onu söylüyoruz. Sonuç itibariyle herkes verdiği söze riyaat etmezse gereğini yapacağımızı da bütün dünya ya ilan ediyoruz. Türkiye kendine güvenen bir ülke.
Türkiye yüzde 20lerden yüzde 70’lere milli savunma sanayini çıkartanı kendi uçak gemisini denize indiren, tanklarıyla helikopterleriyle Türkiye gücüne güç katan İHA’sıyla SİHA’sıyla düşmana teröristin başını ezen bir ülke konumuna geldi.
1960’larda toplu iğne başı üretemeyen Türkiye bugün teknolojide dünya devleriyle yarışıyor. Bütün bu başarıların milli başarıların altında, bütün bu hizmetlerin altında imza atanlar teşkilatlarımızdır AK Parti’dir. Bunu yürekten söylüyorum. 80 yıldır yapılmayan işler yapılmış ve başarı elde edilmiş ise bu da ak partinin başarısı ve farkıdır. Niçin 80 yıldır yapılmadı bunlar kimin elinden tutuldu. Türkiye bugün bu noktayı yakaladıysa hizmet aşkı bu teşkilatların birlikteliğiyle ve muazzam gayretlerinizle olmuştur” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.