“Sorunlar dile getiriliyor fakat çözüm yolları söylenmiyor” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
12 Şubat 2020

“Sorunlar dile getiriliyor fakat çözüm yolları söylenmiyor”

chp (1)Cumhuriyet Halk Partisi 37. İl kongresi 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı kongre sonrasında İlhan Tekin güven tazeledi.
CHP 37. İl kongresi 8 Şubat 2020 Cumartesi günü gerçekleştirildi. CHP PM üyesi Müslüm Sarı, CHP Kastamonu milletvekili Hasan Baltacı ve partilileri katımı ile gerçekleştirilen kongrede 2019 yerel seçimlerde CHP’den Şabanözü belediye başkanı olan Zeki Göktaş ve Çankırı belediye başkan adayı olana Mustafa İbişoğlu’nun sözleri gündeme damga vurdu. Göktaş, gerçekleştirilen kongrede sorunların dile getirildiğini fakat nasıl bir reçete uygulanacağının söylenmediğini ifade ederken, İbişoğlu, gerçekleştirilen seçimde partililerden gerekli desteği göremediğini aktardı.
2019 yerel seçimlerinde gayretli bir çalışma sergilemelerine rağmen istedikleri oyu alamadıklarını aktaran Göktaş, “Kongrelerde konuşup konuşup gidip, sonuç alınamadıktan sonra bir işe yaramıyor. Kongrelerde sorunlarımızı söylüyoruz fakat çözüm yollarını bir türlü söylemiyoruz. Bizim kaybımız burada. Sahada neden kaybediyoruz. Çankırı’da neden bir belediye başkanlığı alamıyoruz, neden milletvekili çıkaramıyoruz?” dedi.
“Genel merkezde bir abimiz bir dostumuz da yok” diyen Göktaş, “Milletvekili olmayan illerin gözardı edilipde kendi kaderine bırakılması, kongreden kongreye bu konuların konuşulması beni çok üzmektedir. Benim genel merkezden isteğim, Çankırı’dan giden delegelerin sözlerine değer vermesini istiyorum” dedi.
“Çankırı’da CHP’liyim diyebilmek çok zor” diyen İbişolu ise “Yıllarca mücadele edilmemiş. Buraları boş bırakılmış. Gitmediğimiz yer bizim değildir. O yüzden seçimi kazanmamız için, iktidar olmamız için mücadele etmemiz lazım. Herkese sahip çıkmamız lazım. Ayrıştırmamamız lazım” dedi.
Gerçekleştirilen kongrede bir konuşma yapan CHP İl Başkanı İlhan Tekin ise, “Partimizi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye, bu mücadeleyi kazanmak için de ben değil biz olmaya İhtiyacımız vardır” dedi.
Tekin ayrıca, “Yıllardır mücadele ettiğimiz hak, hukuk adalet İçin, İnsan onuruna yakışır bir yaşam için. Özgür Türkiye’yi bir kez daha yeniden kurmak İçin daha güçlüyüz.
Hata yapmak, bireysel çıkarlarla peşine düşmek küçük hesaplar yaparak kavga etmek gibi lükslerimiz yoktur.
İktidara koşan bir parti olarak daha örgütlü, birlikte ve beraberce hareket etmek zorundayız” dedi.
Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunarak kabul edilmesi sonrasında ise seçimlere geçildi. Tek listenin yer aldığı seçimler sonrasında İlhan Tekin CHP Çankırı İl Başkanlığına yeniden seçildi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.