Çelik, “Çankırı’da güzel gelişmeler oldu” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
08 Şubat 2020

Çelik, “Çankırı’da güzel gelişmeler oldu”

ak parti (3)AK Parti İl Başkanlığı tarafından basın toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, milletvekili Salim Çivitçioğlu, ve parti yönetiminin katıldığı basın toplantısında hükümet olarak Çankırı’nın gelişmesi yönünde gerekli çalışmaların yapıldığı ve 2020 yılının Çankırı yılı olacağı dile getirildi.
Konuşmasına İdlip’te meydana gelen hain saldırı sonrasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlayan AK Parti İl Başkanı Abdukadir Çelik, “Bugün meydana gelen hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Geçen hafta Elazığ’da meydana eğlen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah bizi tüm ülkemizi afetlerden korusun” dedi
Kongre sürecinin başladığını dile getiren Çelik, “Partimizin 7. Olağan kongre süreci başladı delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra ilçe kongrelerimiz başlayacak bunların tarihleri genel merkezimizin belirlemiş olduğu tarihler netleşti. 22 şubat 2020 ilçelerimizde kongrelerimize başlıyoruz. İlçe kongreleri tamamlandıktan sonra gençlik ve kadın kollarımızın kongreleriyle süreç devam edecek. Ağustos ayından sonra da il kongreleri başlayacak. Bu kongre sürecinin partimize ve vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Coşku ve birliktelikle kongre sürecini güzel bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.
“Çankırı’da güzel gelişmeler oldu” diyen Çelik, “Cumhurbaşkanımıza Çankırı’nın sorunlarını iletmemiz sonucunda cumhurbaşkanımız ulaştırma bakanına talimat vererek Çankırı’ya gönderdi. Bakanımız yerinde inceledi ve talimatlar verdi. Çalışmalar başladı. Çevre yolunda çalışmalar devam ediyor. Korgun kurşunlu yolunda çalışmalar devam ediyor. Çubuk Şabanözü arasındaki yolda Ankara 4. Bölgenin proje çalışması başladı. İkizören grup yolunda projeler yakın zamanda ihale sürecine gelecek” dedi.
“Biz burada birlik beraberlik içinde vekillerimizle il teşkilatımızla il ilçe teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Çelik, “ 2020 yılı içinde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu yılın Çankırı yılı olması yolunda var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sene Çankırı’nın alamadığı hizmetleri veya geri kalmış çalışmaları tüm gücümüzle hep beraber tek ses olarak Ankara’da olsun burada olsun takip edeceğiz ve inşallah Çankırı’nın eksiklerini hızlıca gidereceğiz” dedi
AK Parti teşkilatı olarak halk buluşmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Tüm teşkilatımızla buradayız. Vatandaşlarımızı bilgilendirdik notlarımızı aldık işlerin takipçisiyiz. Vatandaşlarımızı buradan mutlu gönderdik. Çankırı da ne yapılırsa ak parti sayesinde yapılır bunu bildikleri için çok yoğunluk vardı” dedi
“Çankırı için çalışıyoruz” diyen Çivitcioğlu, “Köylerimize beldelerimizle ilçelerimizle ilimizle ilgili çalışıyoruz. Her gün teşkilatlarımızla takip edilmesi gereken kamu kurum kuruluşlarla ilgili yan yanayız. Bakanlarımıza taleplerimizi iletiyoruz” dedi.

“Biz birbirimizi bütünlüyoruz bize ayrı gayrı yok” diyen Çivitcioğlu, “Söz alıp Çankırı’nın insanının merakla beklediği bir eylemi gerçekleştirdiği için il başkanımıza teşekkür ediyorum onun konuşmasıyla Cumhurbaşkanımıza Çankırı’nın yollarının faaliyete geçmesi adına orada söylemesi ve cumhurbaşkanımızın da talimatıyla ulaştırma bakanımız buraya geliyor buraları geziyor. Bu başarı il başkanımızın ve partimizindir. Biz birbirimizi bütünlüyoruz bize ayrı gayrı yok. Çankırı fitne fesat ölmüştür demiştim daha önce. Aramızda hiçbir sıkıntı yok. Grup başkanvekilimiz bizlere destek veriyor Ankara’da ki işleri birlikte takip ediyoruz. Böyle olmasaydı bugün ne orta ya ne Eldivan’a doğalgazı getiriyor olamazdık. İki ilçemiz doğalgaz ile buluşacak. Yaz itibariyle o bölgede çalışmalar başlayacak. Güzergah çalışmaları devam ediyor” dedi.
Gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Çivitcioğlu, “Yapraklı yolu cezaevi önündeki yolda bir beklenti var. Karayolları genel müdürlüğümüzde görüştüğümüzde yolu ocak ayı içinde ihale yapılacak denilmişti ancak Elâzığ depremi nedeniyle bu çalışma biraz sarktı ama bu ay içinde yapılması bekleniyor. Orada yeni düz bir yol yapılacak.
İlçe yollarda çalışmalar devam edecek. Korgun kurşunlu arasında da çalışmalar başladı. Çevre yoluyla ilgili sanat yapılar başladı. Kış olmasına rağmen hummalı bir çalışma devam ediyor. Tüm çalışmaların takipçisiyiz.
Afad yeni yerine geçecek. Bakanlığımızı aradık para gönderimini sağladık.
Çankırı da tarım ve ticaret fuarı yapacağız. Daha önce ilimizde böyle bir şey yapılmadı. Nisan ayı içinde bir fuar düşüncemiz var Çankırı’da tarımla ilgili fuar yapılmadı” dedi.
“Bir kongre süreci yaşayacağız” diyen Çivitcioğlu, “Nisan ayında bitecek ilçe kongreleri. Sonra kadın ve gençlik kongreleri ile il kongreleri yapılacak.
Çankırı’da güzel şeyler olacak. Süreç ekonomik anlamda bakanlıklar nezdinde dar olmasına rağmen Çankırı için güzel şeyler yapıyoruz. Yeterli değil ama sürecin bize vermiş olduğu sıkıntılar aşılarak güzel işler yapılıyor. İnşallah 2020 daha ekonomik anlamda rahat bir yıl olur. İlimize hizmete devam edeceğiz. Hep beraberiz. Bir konuyla ilgili ben yaptım gibi bir düşünceye sahip değiliz. Teşkilatımızla ilgili herkes istişareyle bu işler hallediliyor. Ortak akıl neyse o şekilde yapılıyor. Güzel neticeler alıyoruz. Eksikliklerimiz noksanlıklarımız olabilir. Bunlarla ilgili eleştiriye açığız. 2023 yılına kadar Çankırı’nın tüm eksikliklerin giderileceği bir süreci yönetiriz inşallah” dedi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.