“Şehirlerimizde kısır bir yaşam tarzıyla karşı karşıyayız” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

“Şehirlerimizde kısır bir yaşam tarzıyla karşı karşıyayız”

ak parti (2)Ak Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı “Köy Odası Sohbetleri” kapsamında bu hafta Kır Ovacık köyünü ziyaret etti.
Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, İl Genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kır Ovacık Köyü Muhtarı İbrahim Derelli ve köy halkının oluşturduğu kalabalık bir heyetle bir araya geldi.
Şehir ve Köy hayatı arasındaki farkların ele alındığı konularda görüş bildiren Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç ” Maddi, manevi ve fiziki olarak şehir ve köylerimizde farklılıkların mevcut olduğunu görüyoruz. Komşuluk ilişkilerinin yok olduğu, monoton bir yaşamın hüküm sürdüğü şehirlerimizde kısır bir yaşam tarzıyla karşı karşıyayız. Böyle olunca toplumumuzda içe kapanıklık, güvensizlik, saygı ve sevgi kurallarında dikkatsizlik artmaya başladı.
Köylerimizde ise, gelenek ve göreneklerimizden kaynaklı olarak köy halkı arasındaki kopmaz bağların çok sağlam bir şekilde sürdüğünü görüyoruz. Ortak kullanım alanlarının birlikte kullanılıyor olması, birlik ve beraberliğin ön plana çıkmasını sağlıyor. Bu samimiyet, komşuluk ilişkilerini samimi bir şekilde güçlendiriyor. Ayrıca temiz hava, doğal ortam insanların gerilmesini ve huzursuz olmasını azaltıyor.” diyerek komşuluk ilişkilerinin köylerde farklı, şehirlerde farklı olduğuna vurgu yaptı.
Köy Odasındaki sohbet, köy halkı ve siyasilerin bilgi alışverişi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle tamamlandı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.