“Çankırı’yı şampiyon yapan vekilleri kutluyorum” » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

“Çankırı’yı şampiyon yapan vekilleri kutluyorum”

ilhan tekin (1)Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin “Çankırı’yı şampiyon ya¬pan vekilleri kutluyorum. Sayelerinde fakirlikte şampiyon olduk” dedi.
“Ak Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitçioğlu’nu kutluyorum” diyen Tekin, “Yeni bir yıla gireceğimiz şu günlerde, değerli vekillerimizin seçim çalışmaları sırasında vatandaşlarımıza verdikleri ‘Şampiyonluk’ sözünü yerine getirdiklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Çankırı, 2019 yılında ülke genelinde hem TL olarak, hem de dolar bazında en çok fakirleşen il olarak şampiyon oldu. Çankırı’yı ‘Şampiyon’ yapma sözüyle yola çıkan çok değerli vekillerimizin bu sonuçla övünmelerini, en azından Çankırı’yı bir konuda “Şampiyon” yapmış olmaktan gururlandıklarını tahmin ediyor ve kendilerini kutluyoruz” dedi.
Şampiyonlukta milletvekillerinin büyük payı olduğunu da aktaran Tekin, “Çankırı’nın Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’dan aldığı payın % 6,64 düştüğünü, bu oranın dolar bazında % 15’i aşan kayıpla Çankırı’yı en çok fakirleşen il konumuna düşürdükleri için vatandaşlarım adına kendilerini kutluyorum, “Çay-simit hesabını çok iyi bilen vekillerimiz, gariban Çankırılı’nın elinden simidinin alınmasına ses etmeyerek bu şampiyonlukta en büyük pay sahibi olmanın gururu ve onurunu hak ediyorlar. Belli ki çok çalışıyor, çok emek veriyorlar. Çankırı’yı şampiyon yapmak için akıttıkları terin karşılığını hep birlikte görüyoruz Kendilerini Çankırılılar olarak kutluyoruz. Verdikleri sözü tutmanın rahatlığıyla vatandaşın karşısına rahatça çıkabilir ve biz sözümüzü tuttuk, Çankırı’yı şampiyon yaptık diye gülüp eğlenebilirler. Çankırı’ya böyle bir mutluluk yaşattıkları, elimizdeki simiti alıp bizleri çayımızla baş başa bıraktıkları için şampiyon Çankırı’nın şampiyon vekillerini canı gönülden kutluyor yeni yılda da nice şampiyonluklar bekliyor yeni yıllarını kutluyorum”

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.