CHP merkez ilçe kongresi yapıldı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Aralık 2019

CHP merkez ilçe kongresi yapıldı

chp1 (5)Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe kongresi 28 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi. CHP Çankırı Merkez ilçe 47. Olağan kongresi 100. Yıl Kültür Merkezinde Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.
3 adayın yarıştığı CHP merkez ilçe olağan kongresi sonrasında 29 delegenin oyunu alan Recep Karaca, CHP Çankırı Merkez ilçe başkanı oldu.
Çankırı Merkez ilçe 47. Olağan kongresi 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin divan başkanlığına CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal seçildi.
Partinin her aşamasında görev aldığını ve teşkilattan gelen biri olduğunu belirterek kongrenin açılış konuşmasını yapan başkanlığına CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal, “Anadolu’nun ortasında, Çankırı’dan pekte farkı olmayan Kırıkkale’den milletvekili seçildim. İnanın, çalışırsanız, gayret gösterirseniz bu iş olur. Özellikle gençlere sesleniyorum. Hayal kurun, hayal kurmaktan asla korkmayın. Risk alın ve hayallerinizin peşinde koşun. Sonra o hayallerinizin gerçek olacağını göreceksiniz” dedi.
Faaliyet raporunu okuyan merkez ilçe başkanı Fikret Kaya, 2 yıllık süreleri zarfında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Gündem maddelerini tek tek ele alındığı ve kabul edildiği kongre sonrasında seçime geçildi. Recep Karaca, Mustafa Aslan ve Ali Aslan’ın aday olduğu kongrede delege CHP merkez ilçe başkanını seçti. Gerçekleştirilen seçim sonrasında 52 delege yeni merkez ilçe başkanını belirledi. 29 delegenin oyunu alan Recep Karaca, CHP Çankırı Merkez ilçe başkanı oldu. Gerçekleştirilen kongrede Ali Aslan 10 ve Mustafa Aslan ise 13 oy aldı.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.