Faiz gelirleri 8 milyon TL olarak hesaplandı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Kasım 2019

Faiz gelirleri 8 milyon TL olarak hesaplandı

meclis (2)2020 gelir ve gider bütçelerinin de ele alındığı Kasım ayı birleşimleri tamamlandı.
İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 20.’si dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime meclis üyeleri Hasan Metin, Ahmet Özen ve Alattin Demir izinli oldukları için katılmadı.
2020 gelir ve gider bütçelerinin de ele alındığı Kasım ayı birleşimlerinin dünkü son toplantısında gündem maddeleri öncesinde başkanı Mustafa Çıbık, meclis üyesi Hasan Metin’in abisi Yusuf Metin’i kaybetmesi nedeniyle kendisine başsağlığı, Yusuf Metin’e de Allah’tan rahmet diledi. Çıbık, ayrıca evinin çatısı yanan meclis üyesi Ahmet Özen’e de geçmiş olsun dileklerini iletti.
Dün gerçekleştirilen son birleşimde; 2020 mali yılı gelir bütçesinin diğer gelirle bölümü alındı. Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Bahar Duman, “2020 mali yılı gelir bütçesinin diğer gelirle bölümü toplamı 55 milyon 870 bin TL. olarak hazırlanmıştır” dedi.
Bütçenin dağılımına da değinen Duman, “Bunların içinde neler var? Ağırlık; vergi ve harç gelirleri, merkezi idareden alınan paylar vardır. Bunun 46 milyon 770 bin TL’sini bu tutmaktadır. Madenlerden de devlet hakkı 550 bin TL., mevduat vaiz gelirlerini ise 8 milyon TL. olarak ön gördük” dedi.
Duman’ın konu hakkında meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi ad okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 2. Maddesinde ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. Meclis Aralık ayı toplantılarına 2 Aralık 2019 Pazartesi günü başlayacak.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.