Hakları için yürüdüler » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Kasım 2019

Hakları için yürüdüler

a8a852b6-3ba3-4b12-bbcd-d0fd780e470dÇankırı Dr. Refik Saydam İlkokulu öğrencileri tarafından “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirdi.
Okul önünde toplanan ilkokul öğrencileri, Atatürk Bulvarı üzerinden Karatekin Parkı’na kadar yürüdü. Karatekin Parkı’nda günün anlam ve önemini anlatan şiirler ve yazılar çocuklar tarafından okundu.
Etkinlik sonrasında açıklamada bulunan Dr. Refik Saydam İlkokulu Psikolojik Danışmanı Ayşenur Kasap, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak için yürüyüş yaptıklarını söyledi.
Kasap konuşmasını şöyle noktaladı: “Geçtiğimiz yıl yine çocuk haklarıyla ilgili mahallemizde bir yürüyüş yapmıştık. Bu yıl sesimizi daha fazla duyurmak için böyle bir yürüyüş yaptık. Çocuk hakları önemli bir konu. 30 yıl önce evrensel bildirge olarak kabul edilmiş ama ne kadar uygulanıyor dersek, orası muamma. Çocukların kendi haklarını savunması için önce bizim liderlik etmemiz gerektiğini düşünerek böyle bir organizasyona giriştik. Bu hafta içinde okulumuzda etkinlikler yaptık. Bugün de yaklaşık 200 öğrencimizin katılımı ile bir yürüyüş yaptık. Öncelikle çocuklar kendi haklarını sınıflarında, sınıf rehberliği şeklinde öğreniyorlar.”

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.