‘Yüzyıldan sonsuzluğu aydınlatan Güneş’ » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…

‘Yüzyıldan sonsuzluğu aydınlatan Güneş’

anadolu lises i (30)Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Yüzyıldan sonsuzluğu aydınlatan Güneş’ konulu şiir dinletisi dün gerçekleştirildi.
Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘Yüzyıldan sonsuzluğu aydınlatan Güneş’ konulu şiir dinletisi 28 Kasım 2019 Perşembe günü saat 14:00’de 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, okul öğretmen ve öğrencileri ile STK ve siyasi parti temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen şiir programının açılış konuşmasını yapan Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Cengiz, “15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi olarak hedefimiz sadece akademik anlamda üniversiteye öğrenci yetiştirmek değildir. Evet en önemli ve değerli amacımız ve misyonumuz budur ancak bunun yanında sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da bir numara olmak ve adımızdan yerelde ve ülkemiz çapında söz ettirebilmektir. Bu kapsamda öğretmen arkadaşlarım gerçekten özverili bir şekilde okul içi ve dışı programlara önem vermektedirler. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin üniversite motivasyonlarını artırabilmek için, Trabzon Avrasya Üniversitesine gezi düzenledik. TOBB Teknoloji Üniversitesinde ağırladığımız: Prof. Dr. Mehmet Akşit hoca ile de “Yapay Zeka Mühendisliği”ni konuştuk. Okul sporlarında da birçok spor branşında iddiamız olup, öğretmenlerimiz çalışmalar4 devam etmektedirler.
Bu kapsamda düzenlediğimiz Atatürk’ün Samsuna Çıkışı ve 100.Yıldönümü temalı şiir dinletimize bir kez daha hoş geldiniz der, iyi dinletiler dilerim” dedi.
Okul müdürü Cengiz’in konuşması sonrasında düzenlenen ‘Yüzyıldan sonsuzluğu aydınlatan Güneş’ konulu şiir dinletisi gerçekleştirildi.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.