Şehit Öztürk, dualarla anıldı » Karatekin Gazetesi haber kutsal yorum hürdür…
30 Kasım 2019

Şehit Öztürk, dualarla anıldı

şehit öztürk (17)Şehit Erdem Öztürk, şehadetinin 21. Yılında dualarla anıldı. 27 Kasım 1998 yılında hain terör saldırısı sonrasında şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk, dün dualarla anıldı.
Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen anma programı çerçevesinde dün ilk olarak Çankırı Garnizon şehitliği ziyaret edilerek, tüm şehitlerimiz için dua edildi. Saat 13:30’da ise Karatekin parkında hatim duası ve vatandaşlara helva ikramında bulunuldu. Karatekin parkında gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, şehidimizin annesi Leyla Öztürk, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı.
Şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk’ü anma programı çerçevesinde 29 Kasım 2019 Cuma günü sabah namazına müteakip Büyük Cami önünde çorba ikramı yapılacak.
Şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk’ü anma programı hakkında bilgi veren okul müdürü Tansel Yılmaz, “Şehidimizin ölüm yıldönümü münasebetiyle her yıl anma programı gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz ay boyunca hatimler okuyorlar. Okunan hatimlerin duası şehitliğimizde yapılıyor. Sabah şehitlikte hatim duası yaptık. Ardından Karatekin parkında helva ikramı yaptık. Biz bunu biraz daha genişlettik. Sadece 27 Kasım’da yapıyorduk. Velilerimiz ve öğrencilerimizin isteği doğrultusunda bir haftaya yaydık. Cuma günüde sabah namazına müteakip büyük camide çorba ikramımız olacak. Ne yaparsak yapalım şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Eğer biz bugün varsak , bu bayrak altında özgürce konuşabiliyorsak onların sayesinde bu bilinci çocuklarımıza vermek amacıyla bu çalışmayı yaptık. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Şehit Erdem Öztürk 9 Ocak 1971 tarihinde Çankırı Merkezde doğdu. Demiryollarından emekli Muzaffer Öztürk ve ev hanımı Leyla Öztürk’ün ilk çocuklarıdır. ilk öğrenimine Çankırı Merkez Gazi İlkokulu’nda başladı. Orta öğrenimine Dr. Refik Saydam Ortaokulu’nda devam etti. Erdem ÖZTÜRK 1985 yılında İzmir Maltepe Askeri Lisesi’ni kazandı. Askeri Liseyi üstün başarıyla tamamlayarak 1989 yılında girmiş olduğu Kara Harp Okulu Jandarma Bölümünü 1993 yılında onuncu olarak bitirdi. Teğmen rütbesiyle Hakkari/Köprülü Taburu Serbest Karakolu’na, karakol komutan vekili olarak atandı ve üsteğmen rütbesini aldı. iç Güvenlik Harekatında helikopterle Şemdinli’den personel sevkiyatı yaptığı esnada Kuzey Irak Basyan bölgesinde teröristlerce açılan ateş sonucu helikopterin düşmesi sebebiyle 27 KASIM 1998 tarihinde şehit oldu. Şehidimizin cenazesi, Çankırı Garnizon Şehitliğine defnedilmiştir. Şehidimize Allah rahmet eylesin.

post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.